Malá skupina investorov investovala za posledných pár mesiacov do bitcoinu 24,5 miliárd dolárov

od Martin Tkáč

Hlavný ekonóm spoločnosti Chainalysis tvrdí, že údaje z reťazca ukazujú, že veľká skupina bohatých investorov získala za posledných pár mesiacov značné množstvo bitcoinov.

Viac ako 1 000 bohatých investorov nahromadilo za posledné tri mesiace vysoké sumy bitcoinov, napísal včera vo svojej týždennej správe o trhu hlavný ekonóm spoločnosti Chainalysis Philip Gradwell.

Gradwell zistil, že keď mal bitcoin hodnotu okolo 54 500 dolárov, skupina 1 200 investorov kúpila 450 000 bitcoinov v celkovej hodnote 24,5 miliárd dolárov. Nasledujúca tabuľka ukazuje, koľko bitcoinu sa za posledných pár mesiacov nakúpilo za rôzne cenové hladiny.

Gradwell dodal, že každý z týchto bohatých investorov drží od 100 do 1 000 bitcoinov a svoje mince držal jeden až tri mesiace.

Jeho graf tiež zaznamenal ďalšie významné nákupy veľrýb. Investor alebo investori za 55 800 dolárov kúpili 229 000 bitcoinov za 1,3 miliardy dolárov. Gradwell poznamenal, že tento bitcoin bol držaný na kryptoburze.

Ekonóm Chainalysis tvrdil, že väčší pokles v grafe by mohol vytvoriť dolnú hranicu pre trh s bitcoinami.

„Keď cena klesne na priemernú cenu akvizície, očakával by som, že kúpia viac, a tým pádom dostanú cenu pod minimálnu cenu,“ uviedol.

Gradwellove maximum však už padlo, pretože bitcoiny včera klesli pod 50 000 dolárov a doteraz sa neobnovili.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár