Glassnode: Z búrz odteká obrovské množstvo bitcoinov

od Martin Tkáč

Glassnode je on-chain analytická spoločnosť, ktorá pravidelne pripravuje správy o situácii na trhu. Posledná ukazuje, že v marci z centralizovaných búrz odišlo obrovské množstvo bitcoinov. Za ten čas investori vyplatili približne 61 000 BTC a následne ich previedli do svojich súkromných peňaženiek alebo vymenili za fiat meny.

ZDROJ: glassnode.com

Investori strácajú dôveru v burzy

Jedným z dôvodov takéhoto odlevu by mohol byť všeobecný pokles dôvery v centralizované platformy. A hoci stále existuje riziko, že sa stanete obeťou hackerov, nie je to jediný dôvod.

Odvetvie čoraz pozornejšie sledujú aj regulátori. V poslednom čase dokonca dochádza k situáciám, keď kvôli reguláciám veľké burzy začali svojim klientom zatvárať účty.

Olej do ohňa priliala Jessie Powell, generálna riaditeľka burzy Kraken. Používateľov varovala pred nadchádzajúcou reguláciou výmeny kryptomien a vyzvala ich, aby stiahli prostriedky do súkromných peňaženiek.

Väčšina búrz s kryptomenami používa horúce peňaženky a ukladá súkromné ​​kľúče používateľov na svojich serveroch alebo v databázach, ktoré sú často napadnuté hackermi. No aj keď platformy dostatočne chránia majetok svojich klientov, aj tak sa musia riadiť odporúčaniami regulačných úradov v krajinách, kde pôsobia.

Investori si vyberajú alternatívne možnosti

Kvôli otáznym výsledkom trhu s kryptomenami od konca roku 2021 prešlo veľké množstvo investorov na alternatívne spôsoby zarábania peňazí, ako je liquidity farming, staking atď.

Nedávno sieť Ethereum oslávila ďalší míľnik – 10 miliónov ETH zablokovaných v zmluve o stakingu Ethereum 2.0. Tento blockchain sa tiež blíži k úplnému prechodu na mechanizmus konsenzu PoS.

zdroj: decrypt.co, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár