Argentínsky daňový úrad vyhral dôležitý súdny spor, ktorý by mohol ovplyvniť trh s kryptomenami

Dve najväčšie argentínske banky umožňujú nákup bitcoinov, etherea, USDC a XRP

od Martin

Dve najväčšie banky v Argentíne teraz umožňujú obchodovanie s kryptomenami.

Dve popredné argentínske banky umožňujú nákup kryptomien

Najväčšie súkromné ​​banky v Argentíne, Banco Galicia a Brubank, oznámili, že umožnia zákazníkom nakupovať kryptomeny. O prípade informovala agentúra Bloomberg 2. mája. Je tiež známe, že až 60 % respondentov prieskumu v Argentíne žiadalo väčší prístup ku kryptomenám, čo malo pravdepodobne pozitívny vplyv na rozhodnutia oboch bánk otvoriť sa obchodovaniu s kryptomenami.

Dodajme, že Argentína sa môže pochváliť šiestou najvyššou mierou adopcie kryptomien na svete. Odhaduje sa, že do roku 2021 až 21 % Argentínčanov používalo alebo vlastnilo digitálne meny.

Možnosť klientom bánk nakupovať bitcoiny a iné kryptomeny by Argentínčanom mohlo pomôcť čeliť rastúcej inflácii v krajine. Najnovšie údaje z ekonomického nástroja na sledovanie, Trading Economics, hovoria, že miera inflácie v Argentíne bola v apríli až 55 %. Priaznivci kryptomeny tvrdia, že nedostatok a decentralizácia bitcoinu z neho robí dokonalé zabezpečenie proti inflácii.

kryptomeny argentínskych bánk

Bitcoin na čele boja proti inflácii

Minulý mesiac mesto Sorradino v Argentíne kúpilo ťažobné stroje na BTC. Úrady chcú využiť ťažbu ako spôsob získavania bitcoinov v boji proti inflácii. Príjem z ťažby sa odhadoval na niekoľko stoviek dolárov mesačne.

Vzhľadom na vysokú mieru prijatia oznámil koncom minulého mesiaca aj starosta hlavného mesta Argentíny, Buenos Aires, Horacio Rodriguez Larreta, že mesto začne akceptovať kryptomeny ako formu platby za verejné služby. Mesto tiež plánuje pre svojich obyvateľov spustiť platformu digitálnej identifikácie (DID) založenú na blockchaine.

Argentína však nie je najväčšou krajinou Južnej Ameriky, ktorá urobila obrovské pokroky s adopciou kryptomien. Brazílsky senát definitívne schválil zákon o bitcoinoch 26. apríla. To môže pomôcť vytvoriť regulačný rámec, ktorý trh veľmi potrebuje. Teraz sa návrh nového zákona dostane na stôl prezidenta Jaira Bolsinara. Hlava štátu môže návrh zákona podpísať alebo vetovať ale pravdepodobne urobí prvé.

zdroj: bloomberg.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár