circle

Circle oznamuje kolo financovania a partnerstvo so spoločnosťou BlackRock

0 komentárov

Circle – finančná spoločnosť, ktorá vydáva stablecoin USDC – nedávno získala 400 miliónov dolárov od veľkých finančných spoločností. Boli medzi nimi takí giganti ako Blackrock, Fidelity, Marshall Wace a Fin Capital. Blackrock s ňou okrem investovania do spoločnosti nadviazal aj strategické partnerstvo a plánuje skúmať možnosti využitia USDC na kapitálových trhoch.

Výskum používania stablecoinov

Stablecoiny ako USDC sú konvertibilné tokeny založené na blockchaine, ktorých hodnota je viazaná na fiat menu – napríklad dolár. Ich cieľom je zabezpečiť fiat cenovú stabilitu a zároveň programovateľnosť a predajnosť digitálnych aktív.

Popularita týchto prioduktov je zrejmá. K dnešnému dňu bolo vydaných viac ako 50 miliárd USD, čo z neho robí piatu najväčšiu kryptomenu podľa trhovej kapitalizácie. Je to tiež druhý najväčší stablecoin po USDT.

V rámci partnerstva obe spoločnosti rozšíria doterajšiu spoluprácu. V súčasnosti Blackrock spravuje značné rezervy aktív, ktoré podporujú USDC. Jeremy Allaire, prezident Kruhu, uviedol vo vyhlásení:

Digitálne meny denominované v dolároch ako USDC poháňajú globálnu ekonomickú transformáciu a technologická infraštruktúra spoločnosti Circle je jadrom tejto zmeny. Potešujúce je najmä to, že BlackRock sa stal strategickým investorom spoločnosti. Tešíme sa na rozvoj nášho partnerstva.

Vo vlákne na Twitteri Allaire vysvetlil, že sa stretol s manažérmi Blackrock, ktorí sa zrejme zaujímajú o to, ako môže „bezproblémová výmena hodnôt“ vytvoriť ekonomickú prosperitu.

Zdá sa, že toto je výhoda, ktorá priťahuje mnoho regulátorov a podnikateľov do blockchainového priemyslu, aj keď sa sami o kryptomeny nezaujímajú.

Napríklad ministerka financií USA Janet Yellen považuje bitcoin za špekulatívne aktívum, no verí, že iné digitálne aktíva môžu poskytnúť „rýchlejšie a lacnejšie“ spôsoby platby. Medzitým nedávne partnerstvá Strike ukazujú, že Lightning Network sa dá použiť na lacné vyrovnanie platieb bez toho, aby ste museli akceptovať samotné BTC.

Rozvoj Circle

Spoločnosť Circle nedávno uzavrela dohodu SPAC, ktorá ju posunula na 9 miliárd dolárov. Spoločnosť plánuje vstúpiť na burzu v decembri tohto roku

V súčasnosti je BNY Mellon, najstaršia americká banka, primárnym depozitárom stablecoinov v spoločnosti Circle. Rovnako ako v prípade Blackrock, Allaire dúfa, že toto partnerstvo pomôže jeho spoločnosti vybudovať viac mostov s tradičným svetom financií.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár