Tvorca dogecoinu porovnáva meme mince s Ponziho schémami

Billy Markus, spoluzakladateľ Dogecoinu nemá veľmi v láske iné memecoiny. Podľa jeho názoru sa tvorcovia takýchto projektov „snažia zbohatnúť“ na chrbtoch ľudí, ktorí hľadajú možnosti rýchleho zárobku.

od Martin Tkáč

Memecoiny ani nie sú memy

Vo svojom najnovšom tweete Billy Markus, známy ako Shibetoshi Nakamoto nebol láskavý k iným memecoinom. Zatiaľ čo jeho digitálna mena dogecoin, bola koncipovaná ako spôsob, ako si robiť srandu z „idiotských mincí“ a predstavuje iróniu, Shiba Inu a ďalšie kópie DOGE vyzerajú ako finančná pyramída, povedal Shibetoshi.

satira má v sebe niekoľko jemne šikovných prvkov. vtipy su vtipne.

spamová reklama, klamstvo o tom, kto je zapojený do projektu, vymýšľanie smiešnych sľubov, zúfalá snaha upútať Elonovu pozornosť, aby vás povýšil atď. nie sú múdre ani zábavné.

Markus tiež obvinil zakladateľov memecoinov, že klamú o povahe projektov a robia „smiešne sľuby“, ktoré by mohli nalákať neznalých investorov. Účelom týchto aktív je podľa neho len upútať pozornosť Elona Muska. Generálny riaditeľ Tesly má obrovskú silu, s ktorou dokáže za pár hodín zvýšiť ceny až o niekoľko sto percent.

Projekty napumpované Elonom Muskom

Minulé leto obsahoval Muskov tweet slová „Baby Doge“. Neovplyvnilo to však kurz dogecoinu, ale jeho nasledovníka – baby doge coin. Hodnota kryptomeny sa potom za pár minút zvýšila o 90 %.

V septembri 2021 podnikateľ oznámil, že si kúpil nového psa a dal mu meno Floki. Čoskoro potom boli vytvorené nové žetóny s rovnakým názvom, z ktorých jeden bol floki inu. Vďaka vzťahu s Muskom sa cena mince v priebehu niekoľkých hodín vyšplhala o 110 %.

Na Štedrý deň zverejnil šéf Tesly fotografiu svojho psa oblečeného ako Santa Claus. Ako sa dalo očakávať, vývojári rýchlo vytvorili novú mincu s názvom santa floki coin. Za ďalších 48 hodín sa jeho cena zvýšila o vyše 18 000 %.

zdroj: cointelegraph.com, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár