Zrodil sa VoxVerse, nová hra od tvorcu The Sims, ktorá bude využívať NFT

Will Wright je tvorcom kultovej série hier SimCity a The Sims. Práve oznámil, že pracuje na novom projekte. Reč je o VoxVerse, ktorý má vychádzať okrem iného na NFT.

od Simona

Newsletter news

Will Wright sa inšpiroval NFT

Čo bude VoxVerse? Ide o virtuálny svet zasadený do obrovskej kocky, v ktorej hráči musia vlastniť pôdu, vytvárať rôzne atrakcie, získavať zdroje a socializovať sa.

V hre sa objavia niektoré už známe mechanizmy zo série The Sims (napr. staranie sa o správnu náladu a potreby postavy).

Wright hovoril s Axios o projekte. Počas rozhovoru povedal, že „nechce vstúpiť do obchodu s predajom NFT, ale plánuje použiť samotné tokeny. Prečo? Tie slúžia na zabezpečenie transakcií medzi hráčmi. Opísal aj to, koho by mala hra osloviť.

„Viac ma zaujíma prilákanie miliónov free-to-play hráčov ako povedzme 10 000 bohatých ľudí, hoci by sme z nich mali asi dobrý zisk,“ povedal.

Dodal, že jeho nový projekt by mohol prilákať tri skupiny ľudí: investorov, ktorí budú vlastniť e-pozemky kúpou pozemkov za kryptomeny, „tvorcov“, ktorí na základe hry postavia niečo nové, z čoho majitelia pozemkov dostanú percentá z tzv. ziskov a nakoniec aj free-to-play užívateľov, ktorí za hranie nebudú musieť platiť.

Spolutvorcami projektu sú tvorcovia startupu Gala Games, zaoberajúci sa investíciami na blockchainovom trhu. Spoločnosť predpredáva „lootboxy“ s postavami do hry. Tieto sa predávajú ako NFT. Jedna postava stojí asi 1 300 dolárov. Modely postáv boli založené na „Trolloch“ z rovnomenného filmu od DreamWorks a hrdinoch série „The Walking Dead“.

Hru však pripravuje najmä štúdio Galllium Games zamerané na hry na blockchaine, ktoré založil Wright.

V súčasnosti nie je známy dátum vydania VoxVerse.

Iní chcú tiež experimentovať s NFT

Pripomeňme, že japonský herný vydavateľ Konami má plány aj s technológiou NFT a blockchain. Spoločnosť hľadá špecialistov v oblasti Web3:

Konami robí výskum s cieľom priniesť najnovšie technológie do hrania. Plánuje sa aj spustenie služby, kde hráči budú môcť obchodovať so svojimi NFT prostredníctvom unikátnej distribučnej platformy.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár