Zrodil sa Chainabuse – platforma na nahlasovanie podvodov z trhu s kryptomenami

od Martin Tkáč

Niekoľko spoločností zaoberajúcich sa kryptomenami, vrátane Binance a Circle, spustilo novú platformu na nahlasovanie podvodov na trhu blockchain. Nástroj „umožňuje komukoľvek v ekonomike kryptomien varovať ostatných pred podvodmi, hackermi alebo inými nečestnými aktivitami“.

Chainabuse, nová forma boja proti podvodom

Mnohé spoločnosti zaoberajúce sa kryptomenami spojili svoje sily a spustili novú viacreťazcovú platformu na nahlasovanie podvodov. TRM Labs, Circle, Solana Foundation, Aave Companies, Hedera, Binance.us a Civic minulý týždeň oznámili „spustenie novej platformy na oznamovanie podvodov prevádzkovanej komunitou s názvom Chainabuse“.

Platforma, založená na výskumnej blockchainovej spoločnosti TRM Labs, „umožňuje komukoľvek v kryptomenovej ekonomike upozorniť ostatných na podvody, hackovanie alebo iné nekalé aktivity, keď sa s nimi stretne“.

Tento bezplatný nástroj umožňuje používateľom kryptomien, obetiam finančnej kriminality a kryptomenovým spoločnostiam zohrávať aktívnu úlohu pri vytváraní kryptomenového ekosystému bezpečnejším miestom na fungovanie.

– doplnené v oznámení.

Všetky správy je možné pripomienkovať, takže každý má možnosť podať doplňujúce informácie k jednotlivým záležitostiam.

V oznámení sa tiež uvádzalo:

Výkazy pre rovnaké adresy alebo entity sú konsolidované a umiestnené v databáze, ktorú môže ktokoľvek vyhľadávať a použiť na proaktívnu kontrolu adries alebo projektov predtým, ako sa s nimi zapojí.

V čase písania tohto článku je na platforme už 624 správ vrátane viac ako 100 súvisiacich s podvodmi súvisiacimi s ukrajinskými kampaňami na získavanie finančných prostriedkov.

Priamo so službami nespolupracujeme!

Chainabuse vysvetlil, že neposiela hlásenia orgánom činným v trestnom konaní v mene svojich používateľov, pričom zdôraznil, že účelom hlásení je predovšetkým upozorniť ostatných na podvody, nie priamo spolupracovať so službami.

Odoslanie správy o prípade spoločnosti Chainabuse môže pomôcť odhaliť viacero obetí toho istého podvodu a poskytnúť obetiam možnosť vyjadriť súhlas s kontaktovaním orgánov činných v trestnom konaní.

– pridané na stránke projektu.

Odporúčame všetkým obetiam zneužívania kryptomien, aby zvážili nahlásenie FBI, Europolu alebo príslušnému orgánu činnému v trestnom konaní v ich jurisdikcii

Tím Chainabuse poznamenal.

Pre popredné spoločnosti na trhu je to skvelý krok, pretože vďaka tomu môže byť možné eliminovať niektoré podvody z kryptomenového priemyslu.

zdroj: cointelegraph.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár