Známy kritik kryptomien ľutuje, že si pred 10 rokmi nekúpil BTC

od Martin Tkáč

Peter Schiff, známy kritik BTC, je voči kryptomene naďalej negatívny. Ale dokonca aj on priznáva, že cena 1 BTC by sa mohla vyšplhať až na 100 000 dolárov. Okrem toho ľutuje, že v roku 2011 nekúpil túto digitálnu menu.

Bitcoin nie je dobrý na nič iné, ako na špekulácie?

Peter Schiff pripustil, že cena BTC môže byť až 100 000 dolárov. V nedávnom rozhovore priznal, že si želá, aby si pred desaťročím kúpil bitcoin. Zároveň však dodal, že stále verí, že sa kryptomena nestane platobným prostriedkom.

Argumentoval tým, že ani zástancovia bitcoinov, ako je Anthony Pompliano, neveria, že bude niekedy použitý na mikroplatby. Podľa jeho názoru sa žiadny vlastník nehnuteľnosti nerozhodne napríklad prijímať BTC výmenou za mesačné nájomné, pretože cena kryptomeny neustále rastie a klesá. Podľa jeho názoru je bitcoin vhodný iba na špekulácie.

Bránil za to zlato. To môže mať mnoho využití – od výroby šperkov a elektroniky až po uchovávanie hodnoty.

Schiff však neochotne musel priznať, že si mal v roku 2011 kúpiť BTC.

Jasne si želám, aby som si kúpil bitcoin, keď som o ňom prvýkrát počul, bola to vážna chyba. Mohol by som do toho vložiť 100 000 dolárov? Áno, mohol by som. Myslím tým, že som vložil 100 000 dolárov do iných aktív, ktoré boli na tom zle, “odpovedal.  Teraz som mohol byť jedným z miliardárov na trhu s bitcoinmi, pretože som to samozrejme vedel už na začiatku. Ak by som sa mohol vrátiť v čase, bola by to jediná vec, ktorú by som zmenil, dodal.

Cena bitcoinu Peter Schiff

Peter Schiff: Bitcoin sa bude obchodovať za 100 000 dolárov

Okrem toho Schiff hovoril aj o potenciálnom zvýšení ceny BTC. Pripustil, že je celkom možné, aby sa sadzba vyšplhala až na 100 000 dolárov alebo dokonca 1 000 000 dolárov za mincu. Podľa jeho názoru výraz „bitcoin“ nahradí výraz „Ponziho schéma“. Dôvodom je, že kryptomena je už taká veľká bublina.

zdroj: decrypt.co, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár