Známy kritik kryptomien dohliada na prácu na tokenizovanom dolári

od Michaela

Nositeľ Nobelovej ceny, ekonóm a známy kritik kryptomien Nouriel Roubini sa podieľa na práci na tokenizácii finančného nástroja, ktorého cieľom je vytvoriť alternatívu k americkému doláru. Predpokladom vytvorenia takéhoto aktíva je bojovať proti strachu z rozsiahlej ekonomickej stagnácie a inflácie.

Roubini je známy svojimi názormi, ktoré nie sú vždy priaznivé pre kryptomeny. Začiatkom tohto roka kritizoval prezidenta Salvadoru Nayiba Bukeleho, kde tvrdil, že politik si zaslúži byť stíhaný za to, že svojou investíciou do bitcoinu „zbankrotoval“ krajinu.

Svoj nedostatok viery v pôvodnú kryptomenu otvorene načrtol tým, že bitcoin nikdy nedosiahne status „digitálneho zlata“, aj keď ho ako uchovávateľa hodnoty hromadí čoraz viac inštitúcií.

Je spoluzakladateľom a hlavným ekonómom investičnej spoločnosti Atlas Capital Team LP, ktorá sídli v Dubaji.

Roubini pracuje na alternatíve k doláru

token dolar

Roubini je zapojený do procesu implementácie súboru finančných nástrojov s cieľom vytvoriť špeciálny bezpečnostný token. Tento má pôsobiť ako „odolnejší dolár“.

Reza Bundy, generálny riaditeľ Atlas Capital, spolu s Roubinim predstavili na základe informácií Bloombergu prvotné plány a predpoklady pre nové produkty spoločnosti so zameraním na tému súčasného stavu svetovej ekonomiky.

Spoločnosť spolupracuje s vývojárom Web3 Mysten Labs, ktorý má za úlohu vyvinúť technológiu za dolárom, United Sovereign Governance Gold Optimized Dollar (USG).

Roubini vo svojom včerajšom vyhlásení na Twitteri naznačil, že USG začne fungovať ako tradičný index ponúkajúci swapy s celkovým výnosom hlavným investorom. Atlas Capital dúfa, že pred prechodom na tokenizovanú verziu rozšíri svoju ponuku na burzový fond.

USG bude údajne kryté aktívami z reálneho sveta, vrátane krátkodobých amerických štátnych dlhopisov, zlata a investičných fondov do nehnuteľností. Ponuka bude zameraná na veľkých investorov, ako sú štátne investičné fondy a penzijné fondy. Existuje tiež šanca, že centrálne banky, ktoré sú vystavené aktívam založeným na dolároch, sa pridajú k týmto radom.

V článku, ktorý začiatkom tohto mesiaca zverejnil Guardian, sa Roubini zaoberal problémom globálnej sociálno-ekonomickej klímy a tlaku, ktorý vyvíja na americký dolár. Spoluzakladateľ Atlas Capital predstavil aj svoju víziu následkov konfliktu medzi Ruskom a Ukrajinou. Predpovedal, že úloha amerického dolára ako centrálneho nástroja pri presadzovaní globálnych sankcií drasticky zníži chronické oslabovanie mien FIAT.

Nielenže to spôsobuje vážne napätie v medzinárodnom obchode s tovarom, službami, komoditami a kapitálom, ale povzbudzuje amerických rivalov, aby diverzifikovali svoje devízové ​​rezervy mimo aktív denominovaných v dolároch.

– hovorí Roubini.

Správa Atlas Capital, z ktorej sa dozvedáme podrobnosti o plánovanom spustení USG, obsahuje aj množstvo negatívnych komentárov týkajúcich sa sektora kryptomien. V ňom sa okrem iného uvádza, že kryptomeny nie sú žiadnym spôsobom podporované a neposkytujú príjem, používanie ani iné úžitkové služby, a preto ich možno považovať za špekulatívne bubliny.

zdroj: decrypt.co

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár