Zločinci sa pokúsili okradnúť investorov do kryptomien. Použili na to značku Apple

Podvodníci s kryptomenami sa pokúsili zarobiť na nedávnej udalosti spoločnosti Apple. Všetko prostredníctvom živého prenosu na YouTube, ktorý inzeroval podvod.

od Simona

Newsletter news

Pokus o okradnutie tisícok používateľov

Podľa The Verge boli desaťtisíce používateľov navedených, aby si pozreli spomínané vysielanie na YouTube. Podvodníci však neukázali žiadnu novú udalosť Apple, iba starý rozhovor s generálnym riaditeľom spoločnosti Timom Cookom.

Kyberzločinci stojaci za týmto podvodom dokázali umiestniť video na začiatok výsledkov vyhľadávania pomocou niekoľkých kľúčových slov súvisiacich so značkou Apple. Ich cieľom bolo oklamať dôverčivých používateľov, aby klikli na odkazy, ktoré viedli k webovej stránke propagujúcej podvody s kryptomenami. Spôsob, akým kyberzločinci fungovali, samozrejme nebol nový. Podvodníci použili rovnaký pokus o manipuláciu na podujatí Apple vlani v septembri.

Ako informoval U.Today, až 165 000 ľudí sledovalo najnovšie streamovanie hackerov na YouTube. Vysielanie oznámilo, že Apple údajne nakúpi 100 000 BTC a usporiada súťaž o ceny kryptomien. Okrem toho sa uskutočnil starý rozhovor s Cookom. Pripomeňme, že v novembri minulého roka generálny riaditeľ spoločnosti Apple verejne povedal, že kúpil nejaké kryptomeny. Zároveň však vysvetlil, že technologický gigant, ktorý viedol, nemá žiadne priame plány investovať do digitálnych mien.

Hackeri ovládli kanál juhokórejskej vlády

Je vhodné dodať, že hackeri sa čoraz častejšie vydávajú za známe značky, aby oklamali svoje obete.

3. septembra bol oficiálny kanál YouTube juhokórejskej vlády unesený skupinou hackerov, ktorí ho použili na propagáciu podvodu, ktorý využíval obraz Elona Muska. Podľa Yonhap News zločinci zmenili názov vládneho kanála na „SpaceX Invest“, aby oklamali potenciálne obete, aby uverili, že je spojený s Muskovou americkou spoločnosťou na výrobu a služby vesmírnej dopravy.

Analytik kybernetickej bezpečnosti Serpent nedávno opísal, ako sa podvodníci v súčasnosti zameriavajú na neskúsených používateľov kryptomien. Používajú okrem iného z falošných webových stránok, adries URL alebo napadnutých overených účtov.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár