Získava Binance klientov Coinbase? Naznačuje to správa Glassnode

od Martin Tkáč

Boj o dominanciu na trhu s kryptomenami sa často znižuje na množstvo bitcoinov, ktoré takéto platformy vlastnia. Spoločnosť Glassnode, ktorá sa zaoberá analýzou blockchainu, prináša šokujúce správy vo svojej novej správe. Coinbase už nie je burza s najväčšími bitcoinovými zostatkami. Trón teraz patrí Binance.

NEWSLETTER okrypte.sk
Binance prekonala Coinbase

Tento objav zverejnil na Twitteri trhový analytik Will Clemente, zverejnením snímky obrazovky správy Glassnode. Zistilo sa, že zatiaľ čo bitcoinové zdroje Coinbase za posledný rok klesali, na Binance nastal opak.

Podľa Glassnode má Coinbase v súčasnosti menej ako 600 000 BTC. Na druhej strane, Binance zaznamenala nárast zostatku BTC na nové rekordné maximum. Porovnanie týchto dvoch zostatkov v čase ukazuje, že väčšina BTC opúšťajúcich Coinbase s najväčšou pravdepodobnosťou prúdila na platformu konkurenta, Binance.

Po príspevku Willa Clementeho na Twitteri sa zamestnanec Coinbase pokúsil toto tvrdenie vyvrátiť vyhlásením, že Glassnode použil na zostavenie svojej správy irelevantné údaje. Preto nie je možné, aby zistenia spoločnosti boli správne, berúc do úvahy bitcoiny, ktoré sú uložené v studených peňaženkách.

binance coinbaseProblémy na burze

Je možné, že toky BTC z Coinbase na Binance, ktoré si všimol Glassnode, boli spôsobené najmä fámami o finančných problémoch bývalej burzy. Stalo sa tak po problémoch s insolventnosťou projektu Celsius. Médiá píšuce o kryptomenách navyše naznačili, že niektoré subjekty trhu prepúšťajú určité percento svojich zamestnancov.

Objavili sa aj správy od používateľov Coinbase, že údajne nie sú schopní vybrať svoje prostriedky z burzy. Tieto problémy sa nahromadili a viedli k poklesu dôvery zákazníkov v burzu. Tá si nezlepšila svoj imidž, pretože nedávno ukončila svoj program affiliate marketingu, čím podporila fámy o jej finančných problémoch.

zdroj: cointelegraph.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár