„Získajte bitcoiny teraz“, hovorí tretí najbohatší človek v Mexiku

od Martin Tkáč

Jeden z najbohatších Mexičanov, Ricardo Salinas Pliego naďalej podporuje bitcoin a vyzýva investorov, aby doň investovali peniaze. Základnú kryptomenu prirovnal k zlatu.

NEWSLETTER OKRYPTE.SK

Toto je nové zlato

Mexický miliardársky podnikateľ a zakladateľ Grupo Salinas, Ricardo Salinas Pliego je už roky podporovateľom bitcoinu. Minulý rok priznal, že do popredného digitálneho aktíva začal investovať v roku 2016, kedy sa jeho hodnota pohybovala okolo 800 dolárov.

V júni 2021 Salinas Pliego vyjadril názor, že BTC je finančný nástroj s „medzinárodnou hodnotou“. Je „obchodovaný s ohromnou likviditou“ a preto by ho mal mať vo svojom portfóliu každý investor.

Krátko nato označil všetky fiat meny za „podvod“ a povedal, že ak si bude musieť vybrať, nasledujúcich 30 rokov bude vlastniť iba bitcoin.

V nedávnom tweete Mexičan zopakoval svoju podporu a odporučil ľuďom, aby sa čo najskôr dostali do sveta BTC. Odsúdil tiež USA a presnejšie Federálny rezervný systém za „rozsah falošných peňazí“, ktorý vytvorili.

Staré dobré USA sa čoraz viac podobajú na akúkoľvek inú nezodpovednú krajinu tretieho sveta… .wow… pozrite sa na rozsah vytvárania falošných peňazí.
Kúpte si #Bitcoin práve teraz. 

Stojí za zmienku, že systém centrálnej banky USA vytlačil bilióny dolárov, aby pomohol zmierniť ekonomickú krízu spôsobenú pandémiou COVID-19. Obrovské množstvo hotovosti v obehu však spolu s ďalšími kontroverznými menovými politikmi viedlo k zvýšeniu inflácie na celom svete.

Na druhej strane, zásoba bitcoinov je konečná. Maximálne bude len 21 miliónov BTC. V dôsledku toho mnohí považujú toto aktívum za zabezpečenie proti inflácii a za vhodné investičné riešenie počas menovej krízy. Príkladmi sú Paul Tudor Jones a Jordan Peterson.

Zástancom tohto tvrdenia je aj Salinas Pliego, tretí najbohatší muž Mexika. Dodal, že bitcoin je „nové digitálne zlato“. Oba aktíva majú podobné prípady použitia, no kryptomena je lepšia, pretože jej preprava je „oveľa jednoduchšia ako vlastníctvo zlata“.

Majk Spirit NFT

Banco Azteca sa chystala ponúknuť BTC služby

Grupo Salinas je materskou spoločnosťou Banco Azteca (jednej z popredných mexických bánk). V júni tohto roku Salinas Pliego oznámila svoje zámery poskytovať kryptomenové príležitosti pre klientov finančnej inštitúcie.

Centrálna banka krajiny, ministerstvo financií a Národná komisia pre bankovníctvo a cenné papiere však pripomenuli, že digitálne aktíva sa podľa súčasných mexických zákonov nepovažujú za peniaze. V dôsledku toho banky nesmú prevádzkovať bitcoiny a altcoiny.

zdroj: decrypt.co, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár