Zisk Coinbase za druhý štvrťrok dosiahol vrchol

od Martin Tkáč

Americká kryptoměnová burza Coinbase porazila odhady mnohých analytikov, keď jej zisky dosiahli nový vrchol. Tržby predstavovali 2,23 miliardy amerických dolárov, odhady však predpovedali nanajvýš 1,8 miliardy USD.

Skvelé obdobie pre Coinbase

Kryptomenová burza Coinbase zverejnila svoju správu za druhý štvrťrok tohto roka, v ktorom sa pýšila rekordnými ziskami. Burza vygenerovala za druhý štvrťrok 2021 tržby v celkovej výške 2,23 miliardy amerických dolárov.

Prvýkrát v histórii kryptoburzy objem obchodovania Etherea (ETH) prekonal Bitcoin, čo sa tiež odrazilo na vyšších tržbách. Finančná spoločnosť Refinitiv, ktorá analyzuje firmy a ich očakávané príjmy, odhadla tržby burzy na 1,78 miliárd USD.

Čistý zisk spoločnosti tak predstavoval 1,6 miliardy USD, čo je veľký nárast oproti minulým obdobiam. V porovnaní s rovnakým obdobím roku 2020 sa jedná o nárast 4 900%. Zisk na akciu Coinbase dosiahol 3,45 USD.

Prekvapivá bola tiež zmena trendu. Prvýkrát za celú existenciu kryptoburzy Coinbase ETH prekonalo BTC v objeme obchodovania. Objem obchodovania Bitcoin klesol v porovnaní s 1. štvrťrokom z 39% na 24%.

„Zmena sa už stala, ETH už v dolárovom vyjadrení už prekonalo bitcoin. BTC začína strácať dominanciuvoči ethereu. „

zdroj: cointelegraph.com, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár