Zelený víkend. Bitcoin láme viac ako 34 000 dolárov

od Martin Tkáč

Bitcoin má konečne veľkú sériu. Všetko vďaka udalosti B Word, kde o tom s veľkým nadšením hovorili Elon Musk, Jack Dorsey a Cathie Wood. MincA za päť dní vzrástla o 15% a zdá sa, že sa pripravuje úroveň 35 000 dolárov.

Cena bitcoinu v priebehu niekoľkých dní stúpla o 15%

BTC v utorok klesol na zhruba 29 200 dolárov, čo na trhu vyvolalo vlnu pochybností. Našťastie netrvalo to dlho, kým sa cena otočila.

V stredu sa konala dlho očakávaná udalosť B Word, kde Elon Musk, Jack Dorsey a Cathie Wood diskutovali o bitcoinoch. Všetci o tejto aktivite hovorili pozitívne. Musk prezradil, že sám vlastní BTC, ETH a niektoré DOGE. Zároveň dodal, že Tesla skôr či neskôr obnoví akceptovanie pôvodnej kryptomeny.

Muskov komentár bol katalyzátorom ďalšej rally, ktorá posunula cenu bitcoinu k hranici 34 000 dolárov. Počas písania tohto článku sa bitcoin obchoduje v hodnote 34 750 dolárov To znamená viac ako 15% nárast oproti utorňajšiemu minimu.

Rastú aj altcoiny

Len za posledných 24 hodín sa niekoľkým altcoinom podarilo dosiahnuť značné zisky. Napríklad Ethereum rástlo počas dňa asi o 3,5% a definitívne prekročilo úroveň 2 000 dolárov. ADA získava 2,5%, rovnako ako XRP, ktorá sa zvýšila o 2,14%.

Celkovo sa altcoinom za posledných päť dní podarilo získať väčší podiel na trhu. Na druhej strane dominancia bitcoinu poklesla o 1%.

Dnes bol v grafoch veľmi zelený deň. Zostáva počkať, či to tak bude aj po zvyšok týždňa. Niektoré altcoiny medzitým dosahujú nové výšky. Príkladom je token AXS Axie Infinity, ktorému sa včera podarilo dosiahnuť nové ATH nad 47 dolárov.

zdroj: blockchainnews.co, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár