Zástupcovia krajín G7 budú diskutovať o problematike regulácie kryptomien

Zástupcovia krajín G7 budú diskutovať o problematike regulácie kryptomien

od Martin

Guvernér francúzskej centrálnej banky François Villeroy de Galhau uviedol, že nedávny krach kryptomien je „budíčkom“ pre globálnych regulátorov. Hovorí sa, že predstavitelia krajín G7 budú o kryptomenách diskutovať na najbližšom summite.

G7 sa pozrie na kryptomeny

Guvernéri centrálnych bánk a ministri financií G7 údajne plánujú diskutovať o regulácii kryptomien.

Guvernér francúzskej centrálnej banky François Villeroy de Galhau podľa agentúry Reuters uviedol, že predstavitelia Spojených štátov, Kanady, Japonska, Nemecka, Francúzska, Talianska a Spojeného kráľovstva budú pravdepodobne hovoriť o otázkach súvisiacich s regulačným rámcom pre kryptomenový trh. O téme sa bude dnes diskutovať počas summitu v nemeckých mestách Bonn a Königswinter.

Villeroy povedal, že nedávny krach kryptomien bol „budíčkom“ pre globálnych regulátorov.

„Európa pripravila cestu pre MiCA,“ povedal Villeroy na konferencii o rozvíjajúcich sa trhoch v Paríži s odkazom na pravidlá Európskeho parlamentu na vytvorenie regulačného rámca pre kryptomeny. „Pravdepodobne budeme o týchto otázkach diskutovať okrem iného na stretnutí G7 v Nemecku tento týždeň,“ dodal.

Podľa jeho názoru „aktíva v kryptomenách môžu narušiť medzinárodný finančný systém, ak nie sú regulované, kontrolované a interoperabilné konzistentným a vhodným spôsobom naprieč jurisdikciami“.

Nový summit G7

Ministri financií krajín G7 a guvernéri centrálnych bánk sa stretnú 18. až 20. mája v Nemecku, aby prediskutovali politiky súvisiace s rekonštrukciou a finančnou stabilitou členských štátov. Všetko v kontexte zotavovania sa z pandémie COVID-19 a „formovania nadchádzajúcich procesov transformácie, digitalizácie a klimatickej neutrality“ a politiky Medzinárodného menového fondu.

Skupina už v predchádzajúcich rokoch vydala usmernenia o možnom uvedení CBDC na trhy a varovala, že niektoré stablecoiny môžu ohroziť globálny finančný systém.

Villeroy už skôr vyzval predstaviteľov EÚ, aby vytvorili regulačný rámec vzhľadom na rastúcu úlohu kryptomien na regionálnych trhoch, pričom uviedol, že majú len „jeden alebo dva roky“ na konanie. Emmanuel Macron pred svojim volebným víťazstvom vo Francúzsku uviedol, že podporuje nedávne snahy Európskeho parlamentu o reguláciu kryptomien, vrátane MiCA a dodal, že žiadne predpisy by nemali brániť inováciám.

zdroj: blockchain.news

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár