Zamestnanci v USA s nižším platom opúšťajú prácu, prečo?

od Martin Tkáč

Ukazuje sa, že veľa ľudí, ktorí si zarobili na súčasnom boome BTC, sa rozhodli dať výpoveď vo svojej práci. Nová štúdia zistila, že išlo o pracovníkov nespokojných so svojimi mzdami.

Zamestnanci s nižším platom opúšťajú prácu

Analytická spoločnosť Civic Science zverejnila výsledky prieskumu z 1. novembra, ktorý ukázal, že 4 % zo 6 741 respondentov vo veku 18 a viac rokov ukončilo prácu v minulom roku kvôli „finančnej slobode“ získanej investovaním do aktív v kryptomenách.

Spoločnosť sa tiež pozrela na ročné zárobky ľudí, ktorí odišli zo zamestnania kvôli ziskom z búrz BTC.

Takmer dve tretiny tých, ktorí odišli zo zamestnania kvôli „šialeným ziskom“, zarábali menej ako 50 000 dolárov ročne – vrátane 27 % tých, ktorí zarábajú menej ako 25 000 dolárov. 37 % malo kombinovaný príjem medzi 25 000 a 50 000 USD. 15 % ľudí, ktorí ukončili prácu vďaka kryptomenám, malo príjem od 50 000 do 75 000 USD, 13 % od 75 000 do 150 000 USD a 8 % od 150 000 USD alebo viac.

Aké zisky z investovania do BTC títo ľudia dosiahli? Toto nebolo špecifikované. Nie je jasné ani to, čo pre nich znamená „finančná sloboda“.

Tieto údaje naznačujú, že investovanie do kryptomien mohlo niektorým ľuďom poskytnúť život meniacu úroveň príjmu, zatiaľ čo bohatší majitelia kryptomien ich využívajú skôr ako ďalšiu formu diverzifikácie aktív než ako zdroj príjmu.

Ekonomické zázemie

Investor, miliardár a podporovateľ kryptomien Mark Cuban zverejnil na Twitteri odkaz na prieskum a dodal:

Wow, 4% ľudí v USA opustilo svoju prácu kvôli ziskom z kryptomien a drvivá väčšina zarobila menej ako 50 000 $. Teraz už vieme, prečo sa toľko ľudí vzdáva slabo platenej práce.

Kubánec zrejme narážal na fenomén „veľkého odchodu do dôchodku“, ktorý odkazuje na vážny nedostatok pracovnej sily v USA. Problém bol obzvlášť akútny po vypuknutí pandémie COVID-19.

Výsledky ďalšieho prieskumu (so 17 699 odpoveďami) ukázali, že hlavným dôvodom (28 %) vstupu do kryptomien bola túžba investovať na tomto trhu dlhodobo.

Ďalších 23 % považuje BTC za krátkodobú investíciu, zatiaľ čo len 16 % chcelo použiť kryptomenu ako platobnú metódu pre „jednoduché, rýchle a bezpečné transakcie“.

Inými slovami, viac ako polovica populácie (51 %) verí, že kryptomeny fungujú viac-menej ako tradičné akcie.

Prieskum tiež zistil, že 11 % respondentov sa snažilo chrániť pred nepriaznivými ekonomickými podmienkami a 12 % hľadalo majetok, ktorý nie je závislý od vlády.

zdroj: decrypt.co, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár