Zamestnanci v ekonomicky nestabilných krajinách chcý výplaty v kryptomenách

od Martin Tkáč

Zamestnanci v nestabilných ekonomikách s najväčšou pravdepodobnosťou dostávajú mzdy v kryptomenách. Tieto informácie poskytuje platforma Deel.

NEWSLETTER okrypte.sk
Zamestnanci chcú bitcoiny

Deel získal údaje z viac ako 100 000 cezhraničných pracovných zmlúv z obdobia od januára do júla 2022.

Deel pomáha spoločnostiam na celom svete legálne najímať a vyplácať zamestnancov v rôznych krajinách. Vo svojej správe o stave globálneho náboru, ktorú zverejnil Cointelegraph 21. júla, uviedla, že napriek súčasnému medvediemu trhu tvorili kryptomeny v tomto roku 5 % všetkých globálnych mesačných výberov z jej platformy, pričom v druhej polovici roku 2021 to boli 2 %.

Podľa správy najčastejšie prijímali platby kryptomenami obyvatelia krajín s nestabilnými ekonomickými podmienkami a menami. Tu sú uvedené krajiny Latinskej Ameriky (LATAM) a Európy, Stredného východu a Afriky (EMEA).

Výbery kryptomien v regióne LATAM tvorili až 67 % zo všetkých testovaných platieb. Na druhej strane v krajinách EMEA – 24% av Severnej Amerike – 7%. Ázijsko-pacifický región má slabé výsledky s 2 % podielom.

Pokiaľ ide o typ aktív, bitcoin (BTC) zostal kryptomenou, ktorú ľudia najochotnejšie prijímajú výmenou za prácu, ktorú robia. Tvorí 47 % z celkového počtu. Druhou voľbou sa ukázal byť USDC stablecoin s 29% podielom. Potom tu bol ethereum (ETH) s 14 %. USDT nebol na zozname.

Shannon Karaka, šéf expanzie spoločnosti Deel, pre Cointelegraph povedal, že spoločnosť „zistila, že ľudia zvyčajne vyplácajú iba časť svojich zárobkov v kryptomenách, čo by mohlo znamenať, že ich stále používajú aj ako dlhodobý investičný nástroj“.

výber v kryptomenách

Z toho, čo sme videli, je zarábanie v kryptomenách najatraktívnejšie pre tri hlavné skupiny ľudí: pre tých, ktorí ich používajú ako nástroj na ochranu pred volatilitou miestnej meny, pre tých, ktorí pracujú v jurisdikciách so zastaranými miestnymi bankovými systémami, ktoré môžu pomaly spracovávať prevody. , a tí, ktorí do svojho investičného portfólia pridávajú nejaké kryptomeny. Väčšina našich výberov kryptomien pochádza z Latinskej Ameriky a Európy, Stredného východu a Afriky, čo je pravdepodobne výsledkom prvých dvoch prípadov, vysvetlil.

Inflácia poháňa dopyt po BTC

Všimnite si, že rýchla inflácia je problémom mnohých krajín v regióne Latinskej Ameriky. Venezuela, Argentína, Čile, Brazília a Paraguaj už majú podľa Trading Economics dvojcifernú infláciu, čo určite zvýši dopyt po kryptomenách.

zdroj: cointelegraph.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár