Zakladatelia Three Arrows Capital prelomili mlčanie

od Simona

Pred pár dňami bolo svetu známe, že zakladatelia Three Arrows Capital zmizli, ako informovala poradenská spoločnosť Teneo. Tá mala zlikvidovať zvyšný majetok tohto hedžového fondu. Súdom vymenovaní likvidátori, ktorí navštívili singapurskú kanceláriu spoločnosti, tvrdia, že tam dlho nikoho nenašli a stratili kontakt s vlastníkmi fondu. Teraz ľudia, ktorí sa predstavili ako Su Zhu a Kyle Davies, prelomili svoje mlčanie a poskytli rozhovor pre Bloomberg.

NEWSLETTER okrypte.sk

Traja zakladatelia Arrows Capital komentovali krach fondu

Aktuálny rok rozhodne nie je ľahkým obdobím pre spoločnosti zo sektora kryptomien. Po krachu stablecoinov UST a kolapse ekosystému Terra, bankrotu veriteľa kryptomien Celsius, sa hedžový fond Three Arrows Capital tiež dostal do veľkých problémov so solventnosťou. Nakoniec súd na Britských Panenských ostrovoch nariadil fond zlikvidovať.

Po dlhom mlčaní tvorcovia hedžového fondu (3AC) Three Arrows Capital (3AC), Su Zhu a Kyle Davies, prelomili mlčanie a poskytli rozhovor agentúre Bloomberg.

Dvojica komentovala krach svojho projektu ako „poľutovaniahodná“. Odmietli však, že by spreneverili finančné prostriedky z fondu pred jeho kolapsom.

„Celá situácia je poľutovaniahodná,“ komentuje Davies.

„Mnoho ľudí prišlo o veľa peňazí.“

Kolaps 3AC, zdanlivo dôsledok kolapsu ekosystému Terra, spôsobil na trhu s kryptomenami veľký humbuk. Investori uvádzajú, že zlikvidovaný fond im stále dlhuje viac ako 2,8 miliardy dolárov. V pondelok bola zverejnená 1157-stranová žaloba, ktorá odhalila, že dlh hedžového fondu vrátane individuálnych pohľadávok predstavuje viac ako 1 miliardu dolárov.

Su Zhu a Kyle Davies stále nezverejnili svoju aktuálnu polohu. Jeden z právnikov na pohovoroch však uviedol, že ich konečným cieľom boli Spojené arabské emiráty.

„Vzhľadom na to, že sme plánovali presťahovať spoločnosť do Dubaja, musíme tam čoskoro ísť, aby sme zhodnotili, či sa tam presťahujeme podľa pôvodného plánu, alebo nám budúcnosť prinesie niečo iné,“ pripomenul Zhu.

Podľa zverejnenej správy Zhu uviedol ako dôvod kolapsu fondu pákové obchodovanie v nádeji, že sa trh s digitálnymi aktívami odrazí. Porovnal tiež problémy 3AC s problémami, ktorým čelí Celsius, poskytovateľ kryptomien, ktorý nedávno najskôr zmrazil výbery a potom vyhlásil bankrot.

„V prostredí kryptomien je veľa šialencov, ktorí sa mne a môjmu partnerovi vyhrážali smrťou,“ dodáva.

Príliš blízko luny

Davies a Zhu potvrdili, že najväčšie straty, ktoré utrpeli, súviseli s transakciami založenými na lune, kryptomenou padlého ekosystému Terra a algoritmickým stablecoinom UST. Zakladatelia Three Arrows Capital tvrdia, že boli prekvapení rýchlosťou kolapsu tokenov.

„Neuvedomili sme si, že luna bola schopná klesnúť na úplnú nulu v priebehu niekoľkých dní, čo by katalyzovalo zníženie úveru v tomto odvetví a vytvorilo by značný tlak na všetky naše nelikvidné pozície,“ komentujú.

Pri pohľade späť Zhu zistil, že ich spoločnosť mohla byť príliš blízko zakladateľovi Terra, Do Kwona.

zdroj: decrypt.co

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár