Zakladateľ Bitconnect hľadaný indickými službami

Indická polícia začala vyšetrovanie Bitconnectu. Podľa amerických úradov dosiahol tento pseudoinvestičný program na svojom vrchole trhovú kapitalizáciu až 3,4 miliardy dolárov. Zakladateľ a jeho spoločníci údajne získali od investorov približne 2,4 miliardy dolárov.

od Simona

NEWSLETTER okrypte.sk

Polícia pátra po zakladateľovi Bitconnect

Zakladateľa Bitconnect, jednej z najznámejších kryptomenových pyramíd, hľadá indická polícia v Pune v štáte Maharashtra po tom, čo ho Spojené štáty obvinili z podvádzania investorov.

Polícia v Pune začala vyšetrovanie pyramídy a jej zakladateľa Satisha Kumbhaniho. Stalo sa tak po tom, čo právnik podal na prokuratúru „prvú informačnú správu“ (FIR). Vymenoval šesť hlavných ľudí zapojených do projektu.

Indická polícia momentálne pátra po obvinenom Kumbhanim, no zatiaľ k žiadnemu zatknutiu nedošlo. Služby tiež hľadajú ďalších investorov, ktorí prišli o svoje prostriedky cez Bitconnect.

Indický občan Kumbhani je už v pátraní Federálneho úradu pre vyšetrovanie (FBI). Spojené štáty ho vo februári obvinili z vytvorenia Bitconnectu, ktorý je zas zdokumentovaný ako „globálna Ponziho schéma“ alebo finančná pyramída.

polícia

Ministerstvo spravodlivosti Spojených štátov amerických (DOJ) opísalo iniciatívu nasledujúcimi slovami:

„Bitconnect je údajne kriminálna investičná platforma pre kryptomeny, ktorá dosiahla vrchol v trhovej kapitalizácii 3,4 miliardy dolárov.“

Ministerstvo spravodlivosti vysvetlilo, že Kumbhani (36) z Hemalu v Indii „uviedol investorov do omylu“ o programe Bitconnect. Tvrdil, že použil proprietárnu technológiu, konkrétne „Bitconnect Trading Bot“ a „Volatility Software“, na „generovanie značných ziskov a zaručenej návratnosti investícií použitím peňazí investorov na obchodovanie na burzách kryptomien“.

Úrad zdôraznil:

„Bitconnect fungoval ako Ponziho schéma a vyplácal upstream investorom Bitconnect peniazmi od neskorších investorov.
Celkovo Kumbhani a jeho spoločníci získali od investorov približne 2,4 miliardy dolárov,“

– dodalo ministerstvo spravodlivosti.

Stále žiadaný je aj tvorca OneCoinu, ďalšej pyramídy z trhu s kryptomenami. Ruja Ignatová, pretože o nej hovoríme, je jednou z desiatich najhľadanejších osôb Federálneho úradu pre vyšetrovanie na svete. Americké služby ju pridali na svoj zoznam „desiatich najhľadanejších utečencov“.

zdroj: decrypt.co 

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár