Zákazníci Walmartu môžu teraz nakupovať bitcoiny na viac ako 200 miestach

od Martin Tkáč

Vďaka partnerstvu so spoločnosťami Coinstar a Coinme má Walmart v amerických obchodoch teraz viac ako 200 bitcoinových kioskov.

Walmart predstavil bitmaty v niekoľkých svojich maloobchodných predajniach v Spojených štátoch. Kiosky sú výsledkom spolupráce medzi výrobcom bitomatov Coinstar a platformou na výmenu peňazí BTC Coinme so spoločnosťou Walmart.

Coinstar a Coinme pracujú na implementácii tejto iniciatívy v oveľa väčšom rozsahu, pričom plánujú ponúkať bitcoiny vo viac ako 8 000 kioskoch. Služba bude vyžadovať, aby si zákazníci vytvorili účet Coinme a prešli ďalšou kontrolou. Zákazníci Walmartu môžu do automatu vhadzovať bankovky, za ktoré dostanú bitcoinové kupóny.

Bitcoinové kiosky sú jedným z drahších spôsobov, ako získať Bitcoin, keďže si účtujú relatívne vysoké poplatky. Tieto kiosky si budú účtovať 4 % poplatok za nákup a 7 % poplatok za výmenu hotovosti.
Spoločnosť Walmart v minulosti diskutovala o začlenení kryptomien do svojho obchodného modelu, hoci zatiaľ neponúka priame platby. Spoločnosť zverejnila pracovné ponuky na pozície súvisiace s kryptomenami, vrátane manažéra produktov kryptomien.

Táto správa nasleduje po falošnej reklame na litecoiny. Podvod bol údajne určený na podporu platieb Walmartu v tejto kryptomene a bol predmetom titulkov médií. Obchodný reťazec preveruje falošnú tlačovú správu. Spôsobilo to, že cena Litecoinu rástla a potom klesala, pretože bola odmietnutá.

Bitcoin vstupuje do hlavného prúdu

Príchod Bitcoinu do jedného z najetablovanejších obchodných reťazcov na svete, hoci len v Spojených štátoch, je pre toto aktívum veľkým krokom vpred. Nadšenci trhu dlhé roky hovorili o pokroku Bitcoinu v adopcii. Významný pokrok medzi finančnými inštitúciami, profesionálnymi investormi a podnikmi však dosiahol iba za posledné dva roky.

Okrem zjavného prílevu kapitálu od inštitucionálnych investorov začleňujú do svojich stratégií aj etablované spoločnosti a finančné inštitúcie blockchainové systémy a kryptomeny. To, čo najviac hovorí o tomto vývoji je fakt, že mnohé z týchto spoločností predtým zavrhli kryptomeny ako rozmar alebo podvod.

Adopcia kryptomien retailovými investormi je tiež na svojom vrchole, pričom miera prijatia vedie Nigéria, nasledovaná Malajziou a Austráliou. AMC a El Salvador sú niektoré z najvýznamnejších udalostí, ktoré sa udiali z hľadiska rozsiahlych adopcií.

zdroj: bitcoin.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár