Zákazníci spoločnosti Tesla na protest rušia objednávky Cybertruck

od Martin Tkáč

Mnoho zákazníkovi ktorí mali objednané vozidlo Tesla Cybertruck, zrušilo svoje predobjednávky. Všetko vďaka nedávnemu oznámeniu v ktorom spoločnosť avizuje, že už nebude prijímať BTC ako formu platby.

CEO Tesla Elon Musk oznámil, že spoločnosť má obavy z rastúceho využívania fosílnych palív v ťažbe. Toto rozhodnutie vyvolalo vlnu kritiky a mnohí obvinili spoločnosť s pokrytectva. S oznámením klesla aj cena BTC. Samozrejme, že toto rozhodnutie ovplyvňuje aj finančné výsledky spoločnosti.

Na Twitteri boli používatelia, ktorí protestovali proti rozhodnutiu spoločnosti Tesla zrušením ich objednávok Cybertruck. Jeden užívateľ zverejnil snímku obrazovky, kde uviedol ako dôvod „trápny prístup k ťažbe bitcoinov“.

Ďalší uviedol ako dôvod svojej rezignácie „nesprávne a neúprimné“ komentáre o údajných nebezpečenstvách pre životné prostredie. Ten istý klient osobne oslovil aj Muska s tým, že nemôže podporovať „niekoho, kto pumpuje altcoiny.“ Po Muskovom oznámení cena bitcoinu klesla až o 11%. Pôvodná kryptomena sa prepadla na 46 000 dolárov. BTC sa v súčasnosti pohybuje v rozmedzí 49-50 tis. dolárov.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár