Youtuber KSI verejne vyjadril podporu bitcoinom

od Martin Tkáč

Známy youtuber KSI vlastným menom Olajide Olayinka Williams „JJ“ Olatunjivyjadril podporu a vieru v ekosystém bitcoinu. Na otázku, čo by robil, keby bol „predsedom vlády“ Spojeného kráľovstva, odpovedal, že „poskytne každému podiel na bitcoine v hodnote 100 libier“ vo forme širšieho stimulačného balíka.

KSI: BTC je budúcnosť

 Myslím si, že bitcoin je budúcnosť. Bude to určite dlhodobé, ale o desať rokov budú ľudia, ktorí investovali do BTC, spokojní – povedal KSI v rozhovore pre GQ Magazine.

Youtuber vstúpil aj do témy inflácie fiat meny. Poukázal na to, že cena BTC je odolná voči manipulácii, ktorá vedie k poklesu hodnoty bežných peňazí. Poznamenal, že „nemôžete zvýšiť množstvo bitcoinov a tento jav má svoju hodnotu“.

Predtým KSI investovala 2 milióny libier (2,7 milióna USD) do kryptomien vrátane bitcoinu. V jednom momente mala jeho investícia hodnotu 7 miliónov libier (9,74 milióna dolárov). Youtuber však priznal, že v konečnom dôsledku prišiel o veľa úspor na trhu s kryptomenami.

Influencer tiež uviedol, že verejnosť nemôže predpovedať rastový potenciál bitcoinu a dodržiava stratégiu „dovnútra a von“.

Na oplátku, keď si KSI pripomenul svoje predchádzajúce investície do kryptomien, uviedol, že trhu s BTC úplne rozumie a zo straty, ktorú utrpel, sa obviňuje.

Youtuberi a BTC

Youtuberi sú čoraz ochotnejší využívať výhody zaručené kryptomenami a blockchainom.

Začiatkom tohto roka sa youtuber Mr. Beast pridal k takmer 1 miliónu ďalších overených vydavateľov prehliadača Brave. Predtým údajne zarobil značnú časť svojich peňazí investovaním do kryptomien. Okrem iného vytvoril Obsah BTC. Jeho kanál si potom získal popularitu. Sám si údajne kúpil auto za 100 000 dolárov, ktoré sa mu podarilo financovať pomocou kryptomien.

Istý čas využíval blockchainovú streamingovú platformu DLive aj najväčší nezávislý tvorca YouTube Felix Kjellberg, ktorý je vo svete známejší ako PewDiePie. V roku 2020 však ukončil spoluprácu s platformou, aby sa vrátil k svojim koreňom – ​​YouTube.

DLive je platforma a najväčšia komunita živého vysielania, ktorá používa technológiu blockchain. Čiastočne konkuruje službe YouTube.

zdroj: decryt.co, pixabay.com, twitter.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár