YouTube môže zaviesť NFT pre tvorcov

YouTube môže zaviesť NFT pre tvorcov

od Martin

Sektor NFT zažil v roku 2021 obrovský boom. Zúčastnili sa ho známe osobnosti, športovci a známe firmy. Technologický gigant Google ho však doteraz obchádzal širokým spektrom. Teraz sa ukazuje, že spoločnosť sa rozhodla o tému zaujať prostredníctvom svojej video platformy – YouTube.

NEWSLETTER OKRYPTE.SK

Na YouTube NFT sa pracuje. Generálna riaditeľka YouTube Susan Wojcicki v liste zverejnenom dnes naznačila, že spoločnosť sa chce rozvetviť na NFT 😵 https://t.co/QvY1A2LrYM pic.twitter.com/Uhc4ALYiJW

Generálna riaditeľka YouTube Susan Wojcicki vo výročnom liste tvorcom uviedla, že spoločnosť hľadá spôsoby, ako pomôcť tvorcom využívať výhody nevymeniteľných tokenov (NFT).

V jeho úryvku si môžeme prečítať:

Vždy sa zameriavame na rozširovanie ekosystému YouTube, aby sme pomohli autorom využiť nové technológie vrátane vecí, ako je NFT. Zároveň pokračujeme v posilňovaní a zlepšovaní zážitku tvorcov aj fanúšikov.

Wojcicki neuviedla príliš veľa podrobností. Zdôraznila však, že Web3 bol pre jej spoločnosť „zdrojom inšpirácie“. Povedala tiež, že v roku 2021 NFT a decentralizované autonómne organizácie (DAO) „poskytli tvorcom a fanúšikom viac spôsobov, ako sa spojiť“.

Ostatné platformy sociálnych médií majú podobné plány ako YouTube

Youtube nie je jedinou platformou sociálnych médií, ktorá sa angažuje v sektore NFT. Nedávno Twitter začlenil funkciu, ktorá používateľom umožňuje oficiálne overiť NFT použitý ako profilový obrázok. Táto funkcia bola spustená 20. januára a je dostupná iba pre predplatiteľov služby Twitter Blue. Oficiálne NFT budú mať šesťuholníkový okraj namiesto tradičného okrúhleho okraja používaného pre bežné profilové obrázky.

Funkcie, ktoré používateľom umožnia vytvárať a predávať NFT, sú tiež vyvinuté spoločnosťami Facebook a Instagram. Okrem toho budú môcť zobrazovať NFT na profiloch a nakoniec vytvárať nové NFT. Plány Meta zahŕňajú aj spustenie vlastného NFT trhu. Podľa zdrojov sa však táto myšlienka môže zmeniť, keďže práce sú stále vo veľmi ranom štádiu.

Facebook a Instagram dokončujú funkciu, ktorá používateľom umožní zobrazovať ich NFT na ich profiloch sociálnych médií, ako aj pracujú na prototype, ktorý pomôže používateľom raziť zberateľské tokeny.https: //t.co/mr5RAwyTAw

zdroj: decrypt.co, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár