Yearn Finance predstavuje program spätného odkúpenia tokenov. YFI rastie o 30 %

od Martin Tkáč

Projekt Yearn Finance, veterán decentralizovaného náleziska oznámil, že odkúpi svoj pôvodný token YFI. Táto správa mala okamžitý pozitívny dopad.

NEWSLETTER OKRYPTE.SK

Vo včerajšom tweete Yearn Finance odhalil, že kúpila YFI v hodnote 7 526 343 dolárov z otvoreného trhu za priemernú cenu 26 651 dolárov.

Yearn kúpil YFI na otvorenom trhu za 7 526 343. Dostali sme 282,4 YFI (0,77 % z celkovej ponuky) za priemernú cenu 26 651. Za posledný mesiac sa kúpilo viac YFI ako za celý predchádzajúci rok.

Projekt tiež odhalil, že trezor Yearn má „ušetrených viac ako 45 miliónov dolárov“. Spoločnosť uviedla, že keďže jej zisky sú vyššie ako kedykoľvek predtým, „komunita môže očakávať ešte agresívnejšie odkupy.“

Yearn Finance zmení tokenómiu

V samostatnom vlákne na Twitteri analytik Adam Cochran podrobne opísal tento krok a načrtol ďalšie iniciatívy, na ktorých Yearn pracuje. Projekt podľa neho uvažuje aj o zmene tokenómie, „aby sa poplatky preniesli na hodlerov“. Nový model bude inšpirovaný „veCRV xSushi.“

Mačka je vonku z vreca tu:
-Yearn začal masívne skupovať späť YFI.
-Prehodnocujú svoju tokenomiku, aby rozdelili poplatky držiteľom, v súčasnosti sa pozerajú na modely veCRV a xSushi.
-Pomery sú šialené. 

To všetko malo výrazný vplyv na cenu natívneho tokenu, YFI. V čase písania tohto článku sa YFI pohybuje okolo 27 000 $. Len pred pár dňami sa token prepadol na približne 19 000 dolárov.

To znamená, že minca DeFi získala za posledné tri dni približne 40 %, z čoho 30 % nárast nastal len za posledných 24 hodín.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár