Xiaomi začne prijímať kryptomeny v Portugalsku

od Martin Tkáč

Podľa oznámenia spoločnosti Xiaomi môžu zákazníci v Portugalsku nakupovať produkty pomocou ktoréhokoľvek z piatich podporovaných aktív kryptomeny, vrátane BTC, ETH a USDT.

Spoločnosť Xiaomi nedávno oznámila, že každý zákazník, ktorý si kúpi svoje produkty prostredníctvom obchodu Mi Store Portugal, môže platiť kryptomenami. Čínska nadnárodná elektronická spoločnosť nadviazala partnerstvo so spoločnosťou Utrust, švajčiarskym poskytovateľom platobných služieb pre kryptomeny.

Produkty Xiaomi, ako sú smartfóny, vysávače, elektrické skútre, inteligentné hodinky, je teraz možné zakúpiť s piatimi rôznymi tokenmi kryptomeny. Medzi nimi sú Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Tether (USDT), Dash (DASH) a Utrust (UTK). Utrust Token (UTK) je pôvodná digitálna mena pre platformu Utrust.

Partnerstvo medzi spoločnosťami Xiaomi a Utrust

Čínske technologické monštrum v stredu vydalo správu na Facebooku. Spoločnosť Xiaomi nedávno prekonala aj spoločnosť Apple a stala sa druhým najväčším výrobcom smartfónov na svete. Spoločnosť obsadila druhé miesto za Samsungom len za jedenásť rokov existencie.

Pedro Maia, vedúci marketingu – pre oficiálneho predajcu Xiaomi Mi Store Portugal, hovorí, že základom pre prijatie kryptomien bola „inovácia“. Uviedol, že spoločnosť sa neustále snaží dodržiavať svoje motto uľahčovať inovácie vo všetkých svojich hodnotových návrhoch.

Sme technologická, inovatívna a rušivá značka. Preto chceme byť vždy o krok vpred. Chceme dať všetkým skutočným technologickým fanúšikom možnosť kúpiť si svoje obľúbené pomôcky za „špičkové technické peniaze“.

Obchodný partner spoločnosti Xiaomi, Utrust, tiež vyjadril radosť nad týmto krokom a dodal:

Xiaomi je druhým najväčším výrobcom telefónov na svete a teraz ich miestna pobočka prijíma peniaze zajtrajška.

Mi Store je jediným oficiálnym predajcom Xiaomi, ktorý má licenciu na predaj svojich produktov. Čínska spoločnosť na svojom webe tvrdí, že má šesť fyzických obchodov po celom svete a v súčasnej dobe rozširuje svoje pôsobenie.

zdroj: medium.com, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár