WWE spustí trh NFT šetrný k životnému prostrediu

od Martin Tkáč

Americká zábavná spoločnosť, známa predovšetkým profesionálnym wrestlingom, WWE sa spojila s Blockchain Creative Labs, aby spustili trh s nevymeniteľnými tokenmi. Digitálne kolekcie budú zachytávať ikonické momenty z veľkých podujatí ako Wrestlemania a SummerSlam a budú klásť dôraz na ekológiu.

Napriek miernemu nárastu z augustového rekordného obratu je humbuk NFT stále lákavým odvetvím s mnohými spoločnosťami, ktoré si chcú odkrojiť kúsok z koláča. Ďalším svedectvom o tom je vstup do odvetví wrestlingovej organizácie World Wrestling Entertainment.

Okrem ikonickej digitálnej zbierky The Rock (pravdepodobne jedna z najvplyvnejších superhviezd WWE všetkých čias) bude NFT zastupovať aj mnoho ďalších slávnych wrestlerov.

V správe sa uvádza, že iniciatíva je možná vďaka spolupráci medzi wrestlingovou organizáciou a Blockchain Creative Labs.

Scott Zanghellini, senior viceprezident zábavnej spoločnosti komentoval:

Blockchain Creative Labs sa rýchlo objavil ako líder v tomto priestore s úžasným výkonným tímom, ktorý rozumie oblasti NFT a jej potenciálu.

V projekte bude hrať úlohu aj blockchain technológia Eluvio. Je to ona, kto vytvorí digitálnu zbierku. Zaujímavosťou je, že ide o ekologický blockchain protokol. To znamená, že NFT by nemala vyvolávať obavy ekológov.

Trhovisko bude slúžiť ako centrum pre obchodovanie, nákup, predaj a ukladanie digitálnych tokenov. Oficiálny dátum spustenia však ešte nebol oznámený.

Je NFT bublina?

Zatiaľ čo niektorí veria, že NFT sú jedinečným spôsobom, ako vstúpiť do odvetvia digitálnych aktív, iní, ako napríklad Joe Rogan, si nie sú celkom vedomí toho, čo presne je ich koncept. Športový komentátor, komik a populárny moderátor podcastov nedávno povedal, že je ťažké im porozumieť, a dokonca ich nazval kryptomenou „hustle“.

Rogan tvrdil, že nemá zmysel míňať značné množstvo peňazí na digitálne umelecké dielo, keď si ho ľudia môžu stiahnuť zadarmo:

Tu je môj problém, môžem mať tento obrázok a môžem ho mať v telefóne.

Na druhej strane, športový komentátor nie je proti sektoru kryptomien. Sám priznal, že je strážcom digitálnych aktív. Napriek tomu neprezradil, akým tokenom je vystavený.

zdroj: blockchain.news, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár