Worldcoin vstupuje do sveta Minecraftu: nová éra overovania identity v hre

Worldcoin, projekt pracujúci na biometrickom identifikátore, teraz umožní integráciu so serverom Minecraft prostredníctvom jednej zo svojich aplikácií. Zásuvný modul s názvom Luckperms, ktorý je modifikáciou servera Minecraft, umožňuje správcom serverov riešiť problém botov tým, že zabezpečí, aby k ich službám mali prístup len používatelia s overeným identifikátorom Worldcoin.

od Martin Tkáč

Minecraft a Worldcoin

Worldcoin je projekt biometrickej identifikácie založený na skenovaní dúhovky. Teraz umožňuje integráciu s Minecraftom, online hrou, ktorú vlastní spoločnosť Microsoft.

Pomocou aplikácie Luckperms, ktorá je súčasťou Worldcoin, môžu správcovia serverov pomocou World ID nastaviť súbor povolených akcií, ktoré môžu vykonávať len overení používatelia, pričom neoverení používatelia nemajú prístup k týmto konkrétnym funkciám, kým sa neoveria pomocou World ID. To má umožniť oddelenie botov od skutočných, ľudských hráčov.

Zaujímavé je, že Mojang Studios, spoločnosť vlastnená Microsoftom, ktorá vyvinula Minecraft, sa predtým dôrazne dištancovala od riešení založených na blockchaine, ale s dôrazom na NFT. Jej vedenie uviedlo, že nechce „integrovať NFT do našich klientskych a serverových aplikácií“. Znemožnilo tiež vytvárať NFT „prepojené s akýmkoľvek herným obsahom“ Minecraftu vrátane skinov alebo predmetov postáv či iných módov.

Pri tejto novej spolupráci je však situácia iná. Worldcoin používa technológiu blockchain na vydávanie a distribúciu svojho tokenu WLD, ale samotná integrácia s Luckperms sa týka len funkcií overovania identity. Nejde teda o žiadne NFT.

Rozšírenie na nové platformy

Worldcoin – napriek kontroverzii, ktorá sprevádza jeho činnosť – expanduje na nové trhy. Poskytuje služby overovania identity aj na ďalších platformách, ako sú Discord, Reddit, Shopify a Telegram. Ďalšou aplikáciou, kde budú riešenia spoločnosti nasadené, bude gigant v oblasti elektronického obchodu Mercado Libre.

Napriek tomu všetkému, ako som už spomínal, sú aktivity spoločnosti Worldcoin kontroverzné. Ide najmä o etické otázky. Vstupnou bránou do systémov projektu je totiž skenovanie sietnice. Otázkou je, čo bude spoločnosť robiť potom s takouto potenciálne obrovskou databázou skenov.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár