Willy Woo sa pridáva k prognóze „milión dolárov za bitcoin”

Willy Woo, jeden z najvýznamnejších bitcoinových analytikov, vidí cenu bitcoinu na úrovni jedného milióna dolárov, Pridal sa tak k podobným prognózam, ktoré nedávno zverejnili Raoul Pal, ako aj analytik známej investičnej spoločnosti Ark Invest.

od Rastislav Vasilišin

Bitcoin za milión, ale nie hneď

Willy Woo povedal, že ak by bitcoin (BTC) dosiahol cenu milión dolárov, mohol by sa stať „skutočnou náhradou za fiat“ a tým prispieť ku kolapsu súčasného fiat systému.

 Neskôr však zmiernil tón a poznamenal, že keď sa bitcoin začne blížiť k tejto úrovni, dostane sa pod obrovský tlak svetových mocností, ktoré sú závislé od nekonečného tlačenia fiat peňazí. Pre vlády najväčších svetových ekonomík by koniec éry fiat mien znamenal katastrofu a priam existenčný problém.

 Súčasné mocnosti by bez možnosti enormného tlačenia fiat peňazí totiž neboli schopné fungovať a v podstate by postupne začali odumierať. Bola by to niečo ako v období renesancie, kedy cirkev začala strácať moc nad ekonomikou.

Bitcoin „prelomí zvukovú bariéru“

Willy Woo navyše poznamenal, že ak by bitcoin „prelomil zvukovú bariéru“, jeho cena by sa dostala pod rastový tlak, ktorý by jeho cenu vyniesol takpovediac „do nebies“.

Sound Looks GIF

 Šéf top kryptoburzy Kraken, Jesse Powell, zastáva rovnaký názor. BTC podľa neho ľahko dosiahne jeden milión dolárov, pokiaľ tlačenie peňazí neprestane.

 Aj naďalej je presvedčený, že hranica 500 000 dolárov bude určite čoskoro prekonaná.

 Koniec medvedieho trhu

Willy Woo na Twitteri taktiež vyjadril svoj pohľad na súčasný medvedí trh. Ten bude podľa neho dlhší ako v roku 2018, no kratší ako v roku 2015.

 Poznamenal, že kľúčová bude veľkosť a načasovanie takzvanej akumulačnej zóny tohto cyklu.

Woo zdieľal graf, v ktorom zvýrazňuje údaje o dlhodobých a krátkodobých BTC investoroch. 

 

 Podľa tohto grafu trh bitcoinu vždy dosiahol dno až vtedy, keď sa nákladová základňa krátkodobých držiteľov dostala pod úroveň dlhodobých držiteľov.

 A to je presne to, čo sa v súčasnosti deje.

 V čase písania tohto článku sa bitcoin obchoduje za 16 500 USD a jednoznačne prekročil túto úroveň. To by mohlo naznačovať začiatok nových býčích trhov.

 Avšak ako Willy uviedol, môže to trvať dlhšie, ako si myslíme. 

 Tak, ako odluka cirkvi od štátu nebola otázkou roka, aj oddelenie peňazí od štátnej oligarchie nejaký ten čas potrvá.

 Aj preto je dôležitý dlhodobý horizont. Obzvlášť v bitcoine. 

 Koniec medvedieho trhu

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár