WeChat bude podporovať digitálne platby jüanov

Hovorí sa, že popredná čínska aplikácia na odosielanie správ WeChat Pay, začne podporovať e-CNY. Aplikácia má viac ako miliardu používateľov, čo znamená, že iniciatíva má potenciál výrazne zvýšiť distribúciu digitálnych jüanov.

od Martin

NEWSLETTER OKRYPTE.SK

WeChat prijíma platby v digitálnych juanoch

Podľa nedávnej správy CNBC začne WeChat Pay – multifunkčná mobilná aplikácia na odosielanie správ a platby podporovať fakturáciu v digitálnom jüane. Očakáva sa, že tento krok spoločnosti rapídne zvýši počet občanov využívajúcich e-CNY. Podporuje takmer 1,2 miliardy aktívnych používateľov.

O zavedení takýchto možností uvažuje aj Alipay, hlavný konkurent WeChat v Číne. Spoločnosť na čele s Ant Group začala testovať už minulý rok.

Linghao Bao, analytik z poradenskej firmy Trivium China, uviedol, že čínski spotrebitelia sú tak pripútaní k dvom spoločnostiam, že ich nemožno presvedčiť, aby prešli na novú aplikáciu.

Preto dáva zmysel, aby sa centrálna banka pripojila k WeChat Pay a Alipay, namiesto toho, aby to robili sami.

Potenciálne rozšírenie využívania čínskeho CBDC prichádza niekoľko týždňov pred začiatkom zimných olympijských hier v Pekingu. Úrady už skôr oznámili, že športovcom a zahraničným návštevníkom umožnia využiť finančný produkt na športovom podujatí.

Majk Spirit NFT

Skoršie opatrenie Číny týkajúce sa CBDC

Čínska ľudová banka sa v posledných mesiacoch opakovane pokúšala propagovať svoju digitálnu menu centrálnej banky (CBDC). V dôsledku týchto akcií dosiahol v novembri minulého roka počet ľudí s digitálnou jüanovou peňaženkou 140 miliónov ľudí.

Začiatkom tohto týždňa spustil inštitút pre výskum digitálnej meny PBoC aplikáciu e-CNY (Pilot Version) mobilnú peňaženku pre čínsku menu CBDC – v obchodoch pre iOS a Android. Vďaka tomu si ho mohli miestni používatelia stiahnuť a vykonať pilotné testy digitálneho jüanu.

Iniciatíva bola najskôr dostupná v Šanghaji a potom sa rozšírila do ďalších regiónov najľudnatejšieho regiónu krajiny.

Ústav pripomenul, že táto funkcia je stále v štádiu výskumu a vývoja. Peňaženka je dostupná len pre akreditovaných používateľov prostredníctvom inštitúcií, ktoré poskytujú služby digitálnych jüanov. Ide napríklad o domáce banky.

zdroj: beincrypto.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár