Walmart chce potrestať osobu, ktorá manipulovala s litecoinom

od Martin Tkáč

Na šírení falošných správ o údajnom partnerstve medzi litecoinom a Walmartom niekto zarobil veľa peňazí. Aký postich môže čakať osobu ktorá falošnú správu poslala do sveta?

Litecoin, Walmart a falošné správy

Pripomeňme, že začiatkom tohto týždňa boli na webe falošné správy, že vám Walmart umožní platiť za svoj tovar litecoinami. V dôsledku toho sa hodnota LTC výrazne zvýšila. Po odmietnutí fámy cena klesala rovnako dynamicky. Písali sme o tom tu.

Podľa agentúry Reuters spoločnosť Walmart Inc. zahájila vyšetrovanie falošných správ, ktoré sa rozšírili po internete a médiách, prostredníctvom distribútora tlačových správ Globe Newswire. Posledná uvedená spoločnosť uviedla, že pri vyšetrovaní škandálu bude spolupracovať s príslušnými úradmi.

Čo hrozí ľuďom za falošnými správami?

Podľa zákona o cenných papieroch z roku 1933 a zákona o burze cenných papierov z roku 1934 je osoba, ktorá je zapojená do podvodov s cennými papiermi, ak sa úmyselne dopúšťa takých podvodných praktík, ktorých cieľom je manipulovať alebo podnecovať finančné trhy pod hrozbou 5 ročného väzenia alebo mu hrozí pokuta až 5 mil dolárov.

Podľa oficiálneho vydania osoba, ktorá poskytla poznámku Globe Newswire, tvrdila, že je zamestnancom spoločnosti Walmart. Nikto nevidel, že podvodník napísal tlačovú správu ako Walmart-corp.com, a nie ako Walmart Inc ..

Správa o prijatí LTC mala malý vplyv na akcie Walmartu, ale mala veľký vplyv na ocenenie litecoinu a celého trhu s kryptomenami, ktoré v priebehu niekoľkých minút prudko vzrástli. Bitcoin dosiahol 47 000 dolárov a LTC sa vyšplhal na 240 dolárov. Celkovo celý trh získal za minúty až 80 miliárd dolárov. Prípad sa však skončil výrazným poklesom cien.

Spoločnosť Walmart ani Global Newswire zatiaľ nezverejnili, aké opatrenia plánujú podniknúť na vyriešenie tejto záležitosti.

zdroj: bitcoin.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár