WallStreetBets vytvára subreddit venovaný kryptomenám

od Martin Tkáč

WallStreetBets, fórum na reddite, ktorého členovia vykonali koordinovanú krátku akciu na akciách GameStop, teraz vytvára samostatný subreddit len ​​pre diskusie o kryptomenách.

Podľa stredajšieho vyhlásenia používateľa bawse1:

Je to rovnaká komunita, rovnaký formát, rovnaké veci, ktoré máte radi na wallstreetbets, prevádzkované rovnakými ľuďmi.

WSB Forum bolo miestom, kde sa investori začiatkom tohto roka dohodli na kúpe akcií GameStop. Jej členovia, ktorých je v súčasnosti takmer 11 miliónov, použili memy a hrozbu FOMO na povzbudenie ostatných, aby si kúpili čo najviac akcií GME. Cena, ktorá sa na začiatku roka pohybovala pod hranicou 20 dolárov, sa za mesiac vyšplhala na 400 dolárov.

Na prvý pohľad by sa obchodovanie s kryptomenami zdalo ako ideálna téma na diskusiu na WSB. Digitálne prostriedky generujú rovnaké ikonické nadšenie ako GameStop a ďalšie akčné memy. Niekedy sú to len programy typu pump-and-dump čerpané spoločnosťou Telegram. Inokedy neškodné (ale zbytočné) mince a meme tokeny, ktoré chcú replikovať úspech Dogecoinu a Shiba Inu.

Moderátori WallStreetBets majú ku kryptomenám negatívny vzťah

Moderátori WallStreetBets sa však kryptomene zdráhajú. Pravidlo č. 4 fóra je: „Pump & Dump, diskusie o kryptomenách, schémach a podvodoch.“

V apríli WSB urobila malý ústupok voči svojim členom zaujímajúcim sa o kryptomeny tým, že umožnila jednému vláknu diskutovať o bitcoinoch, ethereu a dogecoine. Bawse1 napísal, že moderátori nechcú „všetkých zaťažovať spamom s kryptomenami“ a že zákaz kryptomien sa týka zvyšku subredditu.

Koncesia však bola odvolaná v priebehu posledných 48 hodín. Všetko vďaka článku publikovanému agentúrou Bloomberg s názvom „WallStreetBets sa skláňa k kryptomene“. To narušilo ego moderátorov fóra a Bawse1 uviedol:

Diskusie o kryptomenách zakazujeme na neurčito. Čítal som veľa hlúpych článkov napísaných o WSB.

Komentáre o kryptomenách majú teraz svoje vlastné miesto. Nový subreddit s názvom WallStreetBetsCrypto má už 14 000 členov. Napriek tomu, že oficiálnym dátumom vzniku je 25. január 2018, diskusie siahajú iba do minulej stredy. V súčasnej dobe sa hovorí o zákaze Číny, stávkovanie Solana alebo shortovanie Western Union.

Pravidlá však stále existujú: „žiadne zakorenenie“ alebo získanie finančných prostriedkov na aktíva a „žiadne politické kecy“.

zdroj: bitcoin.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár