Polium bude vyrábať hernú konzolu NFT

Wall Street Journal naznačuje, že trh NFT kolabuje. My Vám ukážeme opak

0 komentárov

Ako poukazuje Cointelegraph, nedávny článok z Wall Street Journal (WSJ), ktorý naznačuje, že trh NFT „kolabuje“, neposkytuje úplný obraz.

WSJ hrozí kolapsom trhu NFT

V článku vo Wall Street Journal sa tvrdilo, že predaje nevymeniteľných tokenov (NFT) boli „nízke“. Len v tom čase, iba päť špičkových kolekcií na tomto trhu vygenerovalo obrat viac ako 1 miliardu dolárov.

Článok citoval údaje z platformy Nonfungible, ktoré naznačujú, že transakcie NFT klesli o 92 % zo svojho rekordného maxima v septembri 2021. Aktívne peňaženky NFT založené na ethereu tiež klesli o 88 % v porovnaní s vrcholom v novembri 2021.

„Trh NFT kolabuje“ – zhrnuté v článku.

wsj NFT

Situácia je iná, ako tvrdí WSJ

On-chain dáta z Dune Analytics však naznačujú niečo iné. Konkrétne, trh NFT je stále silný a údaje ukazujú, že používatelia a transakcie na NFT sú oveľa vyššie, ako uvádza Nonfungible.

Analýzy tiež ukazujú, že denný objem transakcií NFT založených na Ethereu v USD počas týždňa je jeden z najvyšších od februára, pričom populárny trh OpenSea zaznamenal len 1. mája objem takmer 550 miliónov USD.

Na druhej strane analýza Toma Schmidta, partnera v spoločnosti rizikového kapitálu Dragonfly Capital, ukazuje podobné údaje. Expert sa zameral na transakcie na OpenSea a objem v USD.

 

Analytická platforma Nansen, ktorá indexuje zbierky NFT podľa typu, ukazuje, že „Blue Chip“ od NFT – uznávané a veľmi cenné značky ako Bored Ape Yacht Club a tokeny Azuki – výrazne prekonávajú umelecké alebo herné tokeny, pokiaľ ide o obrat.

Index Nansen Blue Chip-10 sledujúci 10 najlepších návrhov NFT od začiatku roka vzrástol o 81 %, zatiaľ čo indexy top kolekcií NFT Art & Games klesli od začiatku roka o 39 % a 49 %.

 

Údaje z Nonfungible ukazujú nárast k 1. máju, keďže počet predajov a aktívnych portfólií v ten deň dosiahol úrovne nevídanej od 8. novembra 2021, čo je opäť v rozpore s tvrdením, že predaje NFT sú „nízke“.

Nie je jasné, prečo sú údaje, na ktoré sa WSJ spoliehal, v rozpore s údajmi Duny. To by však mohlo byť spôsobené tým, že objem predaja od P2E tvorí prvá platforma, Axie Infinity. Obrat za túto populárnu hru dosiahol 4. novembra 2021 historické maximum vyše 40 miliónov dolárov, potom postupne klesol na súčasnú úroveň okolo 500 000 dolárov (podľa údajov CryptoSlam).

zdroj: cointelegraph.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár