Vývojári videohier majú veľký záujem o blockchain

od Martin Tkáč

Podľa nedávnej štúdie sa väčšina amerických a britských vývojárov videohier zaujíma o blockchain hry a technológiu NFT.

Videohry a blockchain

Prieskum spoločnosti Stratis na vývoj softvéru odhalil, že až 58 % amerických a britských vývojárov videohier začlenilo do svojich podnikov technológiu blockchain. 47 % integrovalo NFT do svojich hier.

Prieskumu sa zúčastnilo 197 vývojárov videohier z USA a Veľkej Británie. Okrem tých, ktorí už využívajú technológie blockchain a NFT, sú týmto technológiám otvorení aj ďalší účastníci. Až 72 % uviedlo, že by zvážilo ich využitie pri tvorbe nových hier. 56 % tak plánuje urobiť budúci rok.

Na otázku, či si myslia, že technológia blockchain sa v najbližších 24 mesiacoch rozšíri vo videohrách, 64 % účastníkov prieskumu odpovedalo „áno“.

Podľa 61 % vývojárov umožňuje blockchain inovatívne a zaujímavejšie hranie pre hráčov. 55 % uviedlo, že blockchain prináša hráčom novú hodnotu.

Za zmienku stojí, že 46 % vývojárov sa zaujíma o populárny obchodný model Play-to-Earn.

Jean-Philippe Vergne, docent na UCL School of Management, komentoval zistenia štúdie:

Blockchain sa rýchlo stáva základným stavebným kameňom online hier. To, čo blockchain umožňuje, je mimoriadne atraktívne, hráči teraz môžu zarábať kryptomeny pri hraní a obchodovať s digitálnym tovarom v hrách aj mimo nich.

Chris Trew, generálny riaditeľ spoločnosti Stratis, zase predpovedá, že vývoj hier typu play-to-earn sa bude odohrávať najmä v rozvíjajúcich sa ekonomikách, kde zarábanie aj niekoľkých dolárov denne hraním hier môže byť zaujímavým spôsobom podnikania.

Vývojári videohier majú veľký záujem o blockchain

Play-to-Earn

Play-to-Earn je obchodný model, v ktorom môžu používatelia hrať hru a zároveň zarábať cenné zdroje.

Hlavnou myšlienkou Play-to-Earn je odmeňovať hráčov za hranie hry. Účasťou v konkrétnej hre vytvárajú hráči hodnotu pre ostatných hráčov v rámci ekosystému a pre tvorcov. Potom dostanú odmenu v podobe potenciálne cenných aktív v hre, ktorými môže byť napríklad nejaký druh kryptomeny.

Niektoré z najznámejších príkladov takýchto hier sú Axie Infinity, Decentraland a The Sandbox.

zdroj: beincrypto.pl, koláž oKrypte, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár