Vývojári upustili od poistného protokolu DeFi COVER

od Martin Tkáč

Hlavný tvorca poistného protokolu Cover, „DeFi Ted“, oznámil, že tím projekt opustil. V dôsledku toho cena pôvodného tokenu COVER klesla o 20%, zatiaľ čo objem obchodu sa prudko zvýšil.

Hlavný prispievateľ na poistnú mincu „DeFi Ted“ v nedeľu oznámil, že projekt sa ukončuje. V čase svojho oznámenia mala spoločnosť COVER trhovú kapitalizáciu približne 21 miliónov dolárov. V priebehu dňa však cena natívneho tokenu klesla o viac ako 20%, z 269 dolárov na 211 dolárov.

Objem obchodov sa však zvýšil z necelých 4 miliónov dolárov na takmer 20 miliónov dolárov. Držitelia COVER sa snažili čo najskôr opustiť trh. DeFi Ted im odporučil, aby „vybrali všetky prostriedky z oboch protokolov čo najskôr, pretože už nie sme schopní udržiavať používateľské rozhranie“.

V čase vydania je COVER obchodovaný s ETH, USDT a BUSD na Binance, Gate-io, OKEx a CoinEx.

COVER nie je krytý poistením

Vedúci poistného projektu DeFi tiež napísal:

Rozhodnutie nebolo jednoduché ale je to konečné rozhodnutie, ktoré zvyšok tímu urobilo po preskúmaní ďalšej cesty po tom, čo hlavní vývojári náhle ukončili projekt.

Po diskusii so zvyškom tímu a finalizácii plánov do budúcna dávalo zmysel, aby zostávajúce finančné prostriedky trezoru boli rovnomerne rozdelené medzi držiteľov tokenov.

DeFi Ted dodal, že „bol mimoriadne sklamaný, keď zistil, že vývojový tím odišiel tak náhle, najmä vzhľadom na čas, ktorý strávili spoločne budovaním protokolu a sledovaním vízie“.

Je iróniou osudu, že vízia, o ktorej hovorí Ted, je COVER mincou, ktorá by pokryla straty investorov v neúspešných projektoch – ako napríklad samotný Cover protocol.

Protokol umožnil používateľom ukladať COVER mince ako zábezpeku a na oplátku dostávať tokeny inteligentných zmlúv. Mali sa domáhať nárokov na poistenie držiteľa pred stratami spôsobenými napríklad napadnutím DeFi postavených na Ethereu.

Dobrodružstvo s Yearn Finance

Projekt dostal v marci veľkú ranu v dôsledku rozchodu so spoločnosťou Andre Cronje’s Yearn Finance (YFI).

Platforma YFI, ktorá bola spustená v júli minulého roku, je navrhnutá pre vývojárov, aby experimentovali s vytváraním samostatných aplikácií, ktoré maximalizujú zisk. Tieto dApps automaticky rozdeľujú užívateľské prostriedky na projekty, ktoré generujú najvyšší zisk v ekosystéme DeFi.

Po vstupe do Cover Protocol v novembri minulého roku sa spoločnosti rozdelili už po šiestich mesiacoch v marci. Spoločnosť Yearn Finance a Cover nedokázali vysvetliť, prečo. Mnohí však špekulovali, že príčinou mohol byť hack „nekonečnej ťažby“ z decembra 2020, ktorý spôsobil pokles ceny kryptomeny o 80%. Hackeri potom vrátili 4 350 ETH a k vrátenej kryptomene bola pripojená poznámka, ktorá znela:

Nabudúce sa postaraj o svoje vlastné sračky.

zdroj: bitcoin.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár