Vývojári Cardano odložili aktualizáciu Vasil

od Simona

V najnovšom príspevku na blogu softvérová spoločnosť stojaca za vývojom Cardano oznámila, že aktualizácia má pred implementáciou aktualizácie ešte niekoľko nevyriešených úloh. Aby sa uistili, že všetko funguje podľa očakávania, musia odložiť ďalší hard fork.

NEWSLETTER okrypte.sk

Nigel Hemsley, vedúci zásobovania a produktov, povedal, že tím bude potrebovať ešte niekoľko dní na prehodnotenie súčasného stavu veci. Predtým mal byť plánovaný termín mainnetového hard forku 29. júna.

„Tím inžinierov IOG je teraz veľmi blízko k dokončeniu základnej práce, pričom zostáva iba sedem chýb, z ktorých žiadna nebola klasifikovaná ako „závažná“. Po zvážení sme sa dohodli, že dnes NEODOŠLEME návrh aktualizácie hard forku do testovacej siete, aby sme mali viac času na testovanie.“

IOG a Cardano Foundation sa spoločne dohodli na novom cieľovom dátume pre hard fork v teste na konci júna. Vasil bude na mainnete implementovaný pravdepodobne posledný júlový týždeň.

Hlavným účelom hard gorku je zvýšiť škálovanie zavedením pipeliningu, ktoré zlepší difúziu bloku.

Táto aktualizácia je súčasťou éry škálovania Basho. Zakladateľ Cardano Charles Hoskinson už skôr oznámil, že Vasil bude veľkým posunom pre ekosystém.

Väčšia veľkosť bloku

Koncom apríla vývojári Cardana predstavili ďalšiu aktualizáciu na zlepšenie škálovateľnosti. Potom zväčšili veľkosť sieťového bloku o 10 % na 88 kB. Pôvodne to bolo len 80 kB.

Stojí za zmienku, že s touto aktualizáciou je Cardano z hľadiska škálovateľnosti o krok vyššie ako predtým. Toto je jeden z faktorov, ktoré tvoria blockchainovú trilemu:

  • škálovateľnosť,
  • decentralizácia a
  • bezpečnosť.

Zatiaľ žiadna sieť úplne nedosiahla všetky tri ciele.

zdroj: blockchain.news

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár