Vývojári Axie Infinity získajú od Binance 150 miliónov dolárov na vrátenie ukradnutých prostriedkov

Vývojári Axie Infinity získajú od Binance 150 miliónov dolárov na vrátenie ukradnutých prostriedkov

od Martin

Sky Mavis, tvorca populárnej hry Axie Infinity, na ktorej si môžete zarobiť, vyzbieral v novom kole financovania 150 miliónov dolárov. Hlavným investorom bola burza Changpenga Zhao – Binance.

Účelom zbierky je získať späť finančné prostriedky stratené pri nedávnom hacknutí Ronin Bridge, ktorý stratil viac ako 600 miliónov dolárov. Na fundraisingovom podujatí sa podieľali aj spoločnosti Animoca Brands, a16z, Dialectic, Paradigm a Accel.

Ako už bolo uvedené, útočníkovi, ktorý stojí za útokom, sa podarilo z projektu vytiahnuť 173 600 ETH a 25,5 milióna USDC len v dvoch obchodoch. Podarilo sa mu to, pretože najskôr hackol súkromné ​​kľúče. Potom vývojári hry sľúbili, že sa buď pokúsia získať späť všetky stratené prostriedky, alebo ich s pomocou svojich investorov vrátia používateľom.

Okrem vyzbieraných prostriedkov vo výške 150 miliónov dolárov bude zvyšná suma uhradená zo súvahy Sky Mavis a Axie Infinity. Autori projektu označili za hlavnú príčinu útoku malú skupinu validátorov na Axie DAO. Preto sa v priebehu nasledujúcich troch mesiacov rozhodli zvýšiť počet skupín validátorov na 21.

Vývojári odhadujú, že môže trvať niekoľko týždňov, kým sa most Ronin opäť stane aktívnym. Stále pracujú na aktualizácii zabezpečenia a následných auditoch. Medzitým Binance pomáha používateľom Axie Infinity vkladať a vyberať ETH na Ronin Network.

Ak sa ukradnuté prostriedky nezískajú späť do dvoch rokov, Axie DAO bude hlasovať o ďalšom postupe pre svoju pokladnicu.

AxieInfinity

Vráti hacker ukradnutú korisť?

Mnoho členov kryptomenovej komunity verilo, že hacker stojaci za útokom nakoniec peniaze vráti, podobne ako pri hacknutí Poly Network. S vývojármi hry však doteraz nekomunikoval.

Adresa, na ktorej sa nachádzali ukradnuté prostriedky, tiež začala presúvať prostriedky do mixéra kryptomien Tornado Cash. Takto chce prať finančné prostriedky. Stojí však za zmienku, že počas situácie Poly Network bola situácia rovnaká. Útočník sa nakoniec rozhodol peniaze vrátiť.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár