Vývoj globálneho herného priemyslu – ako blockchain zmenil hranie?

od Martin Tkáč

Herný trh zažíva v posledných rokoch výrazný boom. Len v roku 2021 vygenerovala tržby 175,8 miliardy dolárov. Pandémia mala obrovský vplyv na dopyt v hernom priemysle. Mnoho ľudí sa začalo zaujímať o hranie, keďže športové podujatia boli zrušené a miesta, kde zvyčajne trávili voľný čas, boli zatvorené. Očakáva sa, že do konca tohto roka bude celosvetovo 2,9 miliardy hráčov!

NEWSLETTER OKRYPTE.SK

Herný trh rastie na sile

Už v roku 2019 generálny riaditeľ Netflixu uviedol, že najväčšou hrozbou pre spoločnosť nie je Disney ani HBO. Namiesto toho ukázal na Fortnite, jednu z najpopulárnejších hier na svete. Vzhľadom na súčasné obmedzenia a obmedzenia voľného pohybu si veľa ľudí vyberá zábavu, ktorá je dostupná doma a na dosah.

V správe spoločnosti Accenture sa odhaduje, že celková hodnota herného priemyslu už prevyšuje kombinovanú hodnotu filmového a hudobného trhu. Je to spôsobené rýchlym nárastom popularity mobilných hier. Hranie v súčasnosti vytvára najrýchlejšie rastúci sektor.

Podľa aktuálnych prognóz budú mobilné hry v roku 2021 generovať 90,7 miliardy USD, čo predstavuje medziročný rast o 4,4 %.

Majk Spirit NFT

Skvelá investícia do hry? Nepremeškaj svoju šancu!

Časy, keď boli počítačové hry len formou zábavy, sú dávno preč. Rýchly technologický rozvoj, univerzálny prístup k internetu, telefónom a konzolám urobili z hrania miliardový biznis. Okrem toho sa začali masívne rozvíjať hry Play-to-Earn založené na blockchaine, ktoré vám okrem zábavy umožňujú zarábať peniaze.

RoboHero bude prvou 100% mobilnou hrou tohto typu integrovanou s blockchainom Terra. Tento reťazec má svoj vlastný systém monetizácie kryptomien. Všetko, čo potrebujete na hranie, je telefón, aplikácia a nejaká LUNA. Jedinečné na tejto hre je, že nemusíte ani investovať svoje peniaze. Stačí, ak sa zapojíte do programu Watch-to-Earn, kde získate LUNU ako odmenu za sledovanie reklám.

Získané aktíva môžete investovať do svojej prvej hry. To znamená, že okrem zábavy si môžete dobiť aj peňaženku.

Herný trh naďalej rastie. Očakáva sa, že do roku 2023 vygeneruje 204,6 miliardy dolárov. Dovtedy bude tempo rastu dosahovať 7,2 %.

Vývoj globálneho herného priemyslu – ako blockchain zmenil hranie?

Play-to-Earn a blockchain

Donedávna by nikto neveril, že sa hrami dá uživiť. Ukázalo sa však, že je to skutočné. Hry typu Play-to-Earn ponúkajú viac možností ako tradičné hry typu Pay-to-Win. Toto je spôsob, ako zarobiť peniaze hraním. Čistá spotreba a zábavné hry sa zmenili na príležitosť generovať zisk.

Vďaka využívaniu technológie blockchain sa rozsah možností zárobku výrazne rozšíril. Play-to-Earn zefektívňuje platby, NFT uľahčujú speňaženie aktív v hre bez rizika falšovania a hráč dostáva tokeny a odmeny za splnenie konkrétnych úloh.

Hry typu Play-to-Earn zažívajú v poslednej dobe boom. Axie Infinity, Decentraland a Illuvium sa stali trvalou súčasťou hernej komunity a dobývajú trh. Hra RoboHero je integrovaná s blockchainom Terra.

Používatelia budú bojovať vo svete robotov a získavať žetóny Robo a Luna vo víťazných dueloch. Každý hráč môže získať žetóny ROBO v príbehovom režime a LUNA v režime PVP. Až 30 % z celkovej ponuky je vyčlenených na herné ceny. To znamená, že okrem skvelej zábavy si môže zarobiť každý.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár