Výstava NFT v Singapure spája umenie kryptomien a kuchyňu

od Martin Tkáč

Populárna singapurská kryptomenová burza organizuje prvú výstavu svojho druhu o umení nekonvertibilných tokenov (NFT) s dielami Andyho Warhola a Beeplea.

Novú výstavu s názvom „Right Click + Save“ spustila singapurská umelecká reštaurácia Appetite. V spolupráci so singapurskou kryptomenovou burzou Coinhako.

Zbierka pokrýva ranné umelecké prejavy z kryptomenového priemyslu a ukazuje vizuálnu kultúru kryptomenových komunít. Túto konkrétnu výstavu pripravila zamestnankyňa Clary Che Wei Peh, umeleckej riaditeľky Appetite a zakladateľky internetovej komunity s názvom NFT Asia.

NFT

Prehliadka zahŕňa Untitled (Flower) od Andyho Warhola, ALIVE od Michaela Josepha Winkelmanna, známeho ako Beeple. Machine Halucinations: Synthetic Mars Terrain od Refik Anadol, ako aj Portréty mysle od Roberta Alice, medzi inými. Dielo Andyho Warhola pochádza približne z roku 1985. Dielo bolo obnovené z diskiet v roku 2014 a ustanovené ako NFT v roku 2021.
Výstava sa koná v Fine Art Storage Services v La Freeport. Appetite umožňuje prezeranie „Right Click + Save len po dohode. Výstava bude sprístupnená od 7. do 14. novembra 2021. Vystavené diela sú zapožičané od zberateľov a umelcov a v zariadení zaplnia štyri miestnosti.

Ukážková práca, jediné dielo s názvom „Doge To The Moon“, bude zahŕňať NFT a fyzickú figurínu. Toto majstrovské dielo sa začne dražiť 11. novembra za 260 000 dolárov.

Beepleho majstrovské dielo, HUMAN ONE, 3D video socha, 9. novembra na aukcii Christie’s vyhralo od švajčiarskeho dražiteľa 28,9 milióna dolárov. Táto kinetická video socha zobrazuje dystopické obrázky a je prístupná prostredníctvom blockchainu Ethereum.

Umelecká galéria alebo reštaurácia?

Coinhako má v Singapure viac ako 300 000 používateľov a táto spoločná výstava je jej prvým pokusom vstúpiť do priestoru NFT.

Appetite vynašlo oddelenie výskumu a vývoja reštaurácie Nouri ocenené Michelinskou hviezdou v roku 2018. Zariadenie je čiastočne umeleckou galériou, čiastočne reštauráciou a posluchárňou, ktorá prehráva vinylové platne.

Zariadenie s rozlohou 2 000 štvorcových stôp bolo navrhnuté tak, aby bolo neformálne a vzťahové. A jej zakladateľom je šéfkuchár Ivan Brehm. Tím Appetite je kurátorom špičkových výstav, ktoré predstavujú umelcov, ktorých práca je v Singapure väčšinou nevídaná.

zdroj: blockchain.news, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár