Výmeny predstavujú iba 16% ponuky ETH. Môže to byť býčí signál

od Martin Tkáč

Celkový dopyt po ETH stále rastie a údaje z reťazca naznačujú, že len za posledný rok sa celková ponuka na burzách znížila zhruba o tretinu. Na obchodných platformách v súčasnosti existuje menej ako 20% všetkých ETH.

Investori sťahujú ETH z búrz

Ethereum blockchain je možno najpoužívanejšou sieťou v kryptomenovom priestore. Koniec koncov, je to centrum mnohých projektov týkajúcich sa dvoch najhorúcejších trendov minulého roka – NFT a DeFi.

Investori začali čoraz viac chápať potenciál tohto protokolu. Medzi ďalšie známe osobnosti, ktoré otvorene priznali podiel na druhej najväčšej kryptomene, patria okrem iných Mark Cuban a Robert Kiyosaki.

Údaje z reťazca od analytickej firmy Santiment naznačujú, že väčšina investorov do ethereum sa javí ako vzostupná. Za posledný rok počet tokenov ETH na burzách drasticky klesol.

📈 #Ethereum sa odrazilo späť na 3 163 dolárov. V minulom roku bola 1/3 ponuky ETH USD, ktorá bola na burzách, presunutá. To je dobré znamenie pre trpezlivých #hodlerov.

👉 sept. 26. výmenná ponuka 2020: 24,1%
👉 sept. 26, 2021 zásobovanie výmenou: 16,1%

26. septembra 2020 bolo na obchodných platformách 24,1% z celkovej ponuky. O rok neskôr sa toto percento znížilo zhruba o tretinu a predstavuje 16,1%. Podľa Santimenta „je to dobré znamenie pre trpezlivých chovateľov“.

Ceny ETH sa počas roka zvyšujú

Klesajúca ponuka ETH na burzách v zásade znamená, že investori sa s predajom svojich mincí nijako neponáhľajú. To môže byť zase býčí signál. Je pôsobivé pozrieť sa na to, čo sa v rovnakom období stalo s hodnotou ETH voči doláru.

26. septembra minulého roku stálo ETH okolo 350 dolárov. V nasledujúcich mesiacoch začal plný boom a do konca roku 2020 sa hodnota tokenu viac ako zdvojnásobila.

Rok 2021 sa začal ešte hustejšie. Druhá najväčšia kryptomena zdvojnásobila svoju cenu, zlomila ATH a vstúpila na neznáme územie. To všetko vyvrcholilo v polovici mája, keď minca prekonala svoj súčasný historický rekord nad 4400 dolármi.

Napriek následnému poklesu a volatilite je ETH stále stabilne nad 3 000 dolármi. To znamená, že súčasne s tým, ako investori vyberali tokeny z búrz, vzrástla cena tohto majetku o takmer 800%.

zdroj: bitcoin.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár