Vyhľadávanie NFT cez Google raketovo rastie

od Martin Tkáč

Sektor NFT stále rastie a neexistujú žiadne náznaky, že by sa tieto nárasty čoskoro skončili. Podľa najnovších údajov z Google Trends dosiahol počet vyhľadávaní súvisiacich s NFT nové ATH. Zároveň objem obchodu na poprednom trhu NFT – OpenSea – zaznamenal po niekoľkých týždňoch poklesu obrovský nárast.

Vyhľadávania NFT od Google raketovo rastie

Okrem obrovských cenových rekordov, ktoré dosiahli meny ako napr BTC, ETH, SOL, BNB a zvýšená inštitucionálna adopcia, rok 2021 sa zapíše do histórie ako prelomový pre sektor NFT.

Aj keď nevymeniteľné žetóny neboli vynájdené tento rok, až teraz sa im podarilo upútať pozornosť ľudí a firiem zo všetkých odvetví, od hudobníkov a športovcov až po investorov a dokonca aj politikov.

Schopnosť posilniť vzťahy celebrít s fanúšikmi priviedla do priestoru NFT nespočetné množstvo nových hráčov, vrátane retailových investorov.

Rastúci trend potvrdzujú dáta z Google Trends, ktoré sú väčšinou dobrým indikátorom správania retailových investorov.

Počet „NFT“ dopytov v najväčšom svetovom vyhľadávači dosiahol predchádzajúci vrchol v marci. Potom sa to zopakovalo koncom augusta / začiatkom septembra. Po krátkom poklese sa vyhľadávanie začalo v októbri opäť zvyšovať a teraz láme nový rekord.

ZDROJ: trends.google.com

Objem obchodov na OpenSea

OpenSea je jedným z popredných NFT trhov, čo jasne ilustruje vývoj celého sektora. Jeho celkový objem za celý rok 2020 bol len 21 miliónov. Už v apríli tohto roku však narástol na 1 miliardu dolárov a v novembri dosiahol úroveň 10 miliárd dolárov.

Denný vrchol bol 29. augusta s viac ako 300 miliónmi dolárov. Objem však odvtedy neustále klesá, s výnimkou niekoľkých náhlych a krátkych skokov.

Stalo sa tak cez víkend, keď vzrástol z necelých 50 miliónov dolárov na vyše 100 miliónov dolárov. Bolo to spôsobené najmä nárastom objemu predaja NFT Bored Ape Yacht Club, ktorý za jeden deň získal viac ako 1000 %.

Ak ešte neviete, čo je NFT a chceli by ste sa o ňom dozvedieť viac, pozrite si náš článok na túto tému, ktorý nájdete tu.

zdroj: beincrypto.pl, trends.google.com, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár