Toto je už medvedí trh, hovorí Charles Hoskinson

Vráti sa býčí trh čoskoro?

Generálny riaditeľ Pantera Capital Dan Morehead je toho názoru, že medvedí trh na trhu BTC čoskoro skončí a cena bitcoinu sa vráti na sever. Uviedol tiež, že dominancia dvoch najväčších kryptomien z hľadiska trhovej kapitalizácie – BTC a ETH – sa vytráca a komunita by mala venovať pozornosť iným projektom na tomto trhu, ktoré sú „naozaj dôležité“.

od Simona

Newsletter news

Prevezmú býci opäť bitcoinový trh?

Generálny riaditeľ spoločnosti Pantera Captital a bitcoinový nadšenec Dan Morehead sa v nedávnom rozhovore pre Bloomberg podelil o svoj názor, že prebiehajúca kryptomenová zima čoskoro začne ustupovať, po ktorej bude nasledovať ďalší býčí trh. Tvrdil, že takéto vzostupy a pády sú prirodzené a za posledné desaťročie sa stali mnohokrát. Odvolával sa na kolaps trhu v roku 2018 a následný boom trhu, ktorý nasledoval.

„Prešli sme tromi veľkými medvedími cyklami. Myslím, že v júni sme dosiahli minimá a blížime sa k ďalšiemu býčiemu trhu. Môže to byť skalnaté a môže to chvíľu trvať, ale myslím si, že sa blížime k ďalšej časti rally,“ povedal.

Čo sa týka budúcej ceny prvej kryptomeny, Morehead očakáva, že bude naďalej rásť približne 2,5-krát každý rok. Napriek tomu hovorí, že sektor digitálnych aktív sa v poslednom čase veľmi zmenil a už sa netočí len okolo bitcoinu a etherea. Verí, že v blízkej budúcnosti má mnoho ďalších významných projektov potenciál rozvíjať sa oveľa rýchlejším tempom ako bitcoin:

„Bitcoin už nie je všetko. Kedysi to bolo 100 % trhu a istý čas boli Bitcoin a Ethereum v podstate všetkým. Teraz existuje veľa skutočne dôležitých projektov a videli ste trochu bitcoinového nájazdu, ale skutočným príbehom sú iné projekty ako Bitcoin a Ethereum, ktoré zbierajú viac.“

býčí trh

Brian Armstrong si myslí, že na býčí trh ešte počkáme

Nie všetci však zdieľajú optimistický pohľad Dana Moreheada na trh s kryptomenami. Generálny riaditeľ Coinbase Brian Armstrong pred dvoma týždňami hovoril o aktuálnej situácii na trhu. Verí, že je ťažké presne určiť obdobie, kedy sa skončí kryptomenová zima. Generálny riaditeľ jednej z najväčších búrz s kryptomenami očakáva, že to bude trvať viac ako 18 mesiacov, takže spoločnosti by mali byť pripravené na turbulencie:

„Všetci dúfame, že to bude trvať 12 až 18 mesiacov aj úspešné zotavenie, ale samozrejme sa musíte pripraviť na to, že to bude trvať dlhšie. A takto o tom uvažujeme. A nesnažíme sa to preháňať v predpovedaní budúcnosti.“

Všimnite si, že mnohé spoločnosti s digitálnymi aktívami, vrátane Three Arrows Capital, Celsius, Zipmex a BlockFi, zaznamenali veľké problémy v dôsledku medvedieho trhu. Niektorí z nich boli nútení pozastaviť výbery a vklady na svojich platformách, ako napríklad spomínané 3AC a Celsius.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár