Vojna meme coinov: Binance spúšťa obchodnú dvojicu SHIB-DOGE

od Martin Tkáč

Meme mince naďalej okupujú hlavnú scénu trhu s kryptomenami. Investori neustále sledujú cenové výsledky dogecoinov, shiba inu (SHIB), floki inu (FLOKI) atď. Teraz sa burza Binance rozhodla postaviť proti sebe dvoch lídrov na trhu meme coinov a to obchodný pár SHIB / DOGE.

Nový obchodný pár: $ SHIB / $ DOGE 🐶

Vojna medzi SHIB a DOGE

Ako to celé začalo? Shiba Inu (SHIB) bola vytvorená počas boomu DeFi v roku 2020. Oficiálna stránka projektu nazvala kryptomenu „Dogecoin Killer“. Vznikol tak príbeh, ktorý v konečnom dôsledku postavil proti sebe dve najtvrdšie krypto komunity Twitteru.

Hneď po spustení kryptomena držala nepatrný zlomok trhovej kapitalizácie Dogecoinu. Málokto si vtedy myslel, že je reálne očakávať, že sa z neho jedného dňa stane multimiliardový projekt, ktorý bude súťažiť o miesto v prvej desiatke kryptomien podľa trhovej kapitalizácie.

Opäť sa ale ukázalo, že v kryptomenách je možné všetko. Dnes, v novembri 2021, je celková trhová kapitalizácia shiba inu viac ako 40 miliárd dolárov. Navyše je to deviata najväčšia kryptomena. Zaraďuje sa teda o jedno miesto vyššie ako dogecoin – konkurent, ktorého mal shiba inu „zabiť“.

Prirodzene to spôsobilo, že komunity na seba útočili. Niektorí argumentovali v prospech SHIB a iní obhajovali DOGE. Uprostred celého tohto konfliktu sa najväčšia kryptomenová burza na svete snaží využiť situáciu naplno.

Binance pridáva obchodný pár SHIB-DOGE

Podľa včerajšieho oznámenia Binance otvorila obchodovanie pre pár SHIB / DOGE presne o 08:00 UTC. Rovnako ako pri každom inom páre kryptomien sa bude zvyšovať, keď cena SHIB rastie v porovnaní s cenou DOGE a naopak.

Je zaujímavé, že to umožní špekulantom obchodovať obe mince priamo proti sebe. Odhalí aj hodnotu jedného z nich vo vzťahu k druhému. To vytvára podmienky pre rivalitu podobnú tej medzi býkmi bitcoinu a etherea. Samozrejme, v úplne inom meradle.

zdroj: beincrypto.pl, pixabay.com, koláž oKrypte

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár