Vo Švajčiarsku už kryptomeny prijíma viac ako 85 000 predajcov

od Martin Tkáč

Viac ako 85 000 predajcov Worldline vo Švajčiarsku je odteraz schopných prijímať platby kryptomenami.

Nová spolupráca medzi Worldline a Bitcoin Suisse umožňuje platby kryptomenou viac ako 85 000 predajcom po celom Švajčiarsku. Platby sú zatiaľ obmedzené na bitcoin a ethereum.

Worldline je francúzsky poskytovateľ platobných a transakčných služieb a Bitcoin Suisse je krypto-finančnou spoločnosťou. Novinky pochádzajú z tlačovej správy, ktorá oznámila novú integrovanú službu. WL Crypto Payments je subjekt, ktorý prináša obchodníkom Worldline túto novú príležitosť.

Obchodníci s Wordline si musia stiahnuť aplikáciu WL Crypto Payments. Akonáhle je to hotové, akékoľvek tradičné POS a služby elektronického obchodu ponúkané predajcami môžu začať prijímať kryptomeny.

Podľa vyhlásenia je systém zaistený proti riziku volatility. Kryptomena použitá na platbu sa po potvrdení transakcie prevedie na CHF. Spoločnosti pred zavedením služby testujú riešenie platieb od roku 2019.

Marc Schluep, MD Worldline Switzerland, uviedol, že tento krok posilňuje prominentnú úlohu Švajčiarska v kryptomenovom priestore. Krajina je domovom viac ako 800 spoločností v oblasti kryptomien. Generálny riaditeľ Bitcoin Suisse označil spoluprácu za „historický míľnik“ pre kryptomeny vo Švajčiarsku.

Švajčiarsko raj kryptomien

Švajčiarsko je už dlho vnímané ako útočisko pre kryptomenový priemysel. Krajina je domovom mnohých začínajúcich kryptomien. Je dokonca známy ako „Crypto -Valley“  čo je jasný odkaz na Silicon Valley.

Švajčiarske mesto Zug, ktoré sa nachádza v centre Crypto-Valley, nedávno pristúpilo k vážnym krokom svojim prístupom priaznivým pre kryptomeny. Začiatkom tohto roka kantón oznámil, že na platby daní bude akceptovať BTC a ETH.

Ďalší veľký krok v švajčiarskom prostredí kryptomien pochádza od banky Sygum Bank. Minulý mesiac sa stala prvou bankou, ktorá ponúkla vklad EH 2.0. Navyše toto leto oznámila testy CBDC francúzska aj švajčiarska národná banka. Zameriavajú sa na veľkoobchodný úverový trh.

Najnovší pokrok spoločností Worldline a Bitcoin Suisse je v súlade s progresívnym smerom aktivít kryptomeny v tejto krajine.

zdroj: beincrypto.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár