Vlk z Wall Street: Tvorcovia SHIB a DOGE by mali byť uväznení

od Martin Tkáč

Americký podnikateľ a autor Jordan Belfort odsúdil meme mince ako Dogecoin a Shiba Inu. Tiež uviedol, že tvorcovia týchto altcoinov by mali ísť do väzenia.NEWSLETTER OKRYPTE.SK

Belfort je často označovaný ako „Vlk z Wall Street“, čo si napísal aj do svojho denníka. Obchodník nie je kryptomenový medveď, no nepodporuje meme coiny a považuje ich za bezcenné. Konkrétne povedal, že je fanúšikom technológie blockchain, „ale je tam veľa nezmyslov.“

Jordan Belfort hovorí, že dogecoiny a Shiba Inu sú bezcenné

Podľa Belforta kryptomeny ako Dogecoin a Shiba Inu nemajú „žiadnu hodnotu a žiadne využitie“. Investori by si podľa neho mali dávať pozor, keby do nich vložili svoje peniaze.

Boli vytvorené len pre srandu. Obchodník dodal, že tieto druhy mincí si získali obľubu až v posledných mesiacoch a neoplatí sa do nich investovať. Okrem toho Belfort dodal, že niektoré meme mince, ktoré sa objavia, sú len podvody.

Preto varoval investorov, aby sa nestali ich obeťou.

V jednom rozhovore povedal, že Shiba Inu a Dogecoin nie sú vhodné formy investície.

Belfort vysvetlil:

Počúvajú sa bláznivé príbehy o ľuďoch, ktorí zarábajú milióny a miliardy, ale na každého takého človeka pripadá 10 000 alebo 100 000 ľudí, ktorí dostanú r*ť v Shiba Inu.

V poslednej dobe bolo veľa apelov na vládu, aby regulovala kryptomenový priestor. Trh s kryptomenami nemá reguláciu ako tradičné finančné spoločnosti. Investori tak nemajú v prípade problémov žiadnu istotu ani istotu.

V tejto súvislosti Belfort poukázal na to, že ľudia využívajú neregulované odvetvie kryptomien. Podľa The Wolf of Wall Street rôzni tvorcovia len vydávajú „posrané mince“, ktoré sú zbytočné.

Majk Spirit NFT

Belfort požaduje reguláciu kryptomien

Belfort bol v 90. rokoch vo väzení približne dva roky za manipuláciu na burze. Teraz sa z neho stal úspešný motivačný rečník. Trvá na tom, že vládna intervencia je dôležitá a bude prínosom pre mince, ako sú Bitcoin a Ethereum.

Kolesá spravodlivosti sa pohybujú pomaly, ale idú vpred, napriek tomu, že zatiaľ nikto nemá problémy, musím veriť, že vláda sa na to pozerá a hovorí „počkajte, všetci títo ľudia podvádzajú“ . Čím skôr vlády zakročia, tým lepšie pre kryptomeny, pretože keď úrady začnú regulovať temný trh, bude väčší a lepší.

Aj keď máme veľa kryptomenových miliardárov, mnoho ľudí tiež prichádza o svoje prostriedky. Kryptomeny pribúdajú každým dňom. Hackeri čoraz viac kradnú finančné prostriedky z „kryptomenových peňaženiek“ investorov.

Tether je SCAM

Okrem meme coinov považuje Belford za SCAM aj Tether. Nedávno sa vyjadril k správe, že vedúci pracovníci Tetheru boli predmetom vyšetrovania v súvislosti s bankovými podvodmi. Vlk z Wall Street potvrdil svoju dlhodobú kritiku stablecoinu a označil ho za podvod.

Dokonca povedal, že ho „šokovalo“ málo právnych krokov, ktoré boli doteraz podniknuté.

Americké úrady sa doteraz pozerali na Tether z hľadiska manipulácie trhu súvisiacej s rally kryptomien v roku 2017. Nedávno sa úradníci pokúsili zistiť, či vedúci predstavitelia stablecoinov pred bankami skrývali, že ich transakcie boli za kryptomeny.

V rozhovore z roku 2018 Belfort povedal, že má podozrenie, že Tether je „masový podvod“. Tvrdil, že problém Tether sa používa na nafukovanie ceny Bitcoinu. Niektorí odborníci dospeli k rovnakým záverom ako Belfort. Iní však mali úplne iný názor.

zdroj: bitcoin.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár