Vladimir Putin hovorí o kryptomenách pozitívne

od Martin Tkáč

Ruský prezident Vladimir Putin verí, že kryptomeny môžu v budúcnosti fungovať ako účtovné jednotky a platobné prostriedky.

Vladimir Putin hovorí o kryptomenách

Prezident Ruskej federácie Vladimir Putin hovoril o kryptomenách. Pripustil, že môžu slúžiť ako prostriedok výmeny a nástroj cezhraničných platieb.

V rozhovore pre CNBC, ktorý bol v plnom rozsahu uverejnený na webovej stránke Kremľa, Putin poznamenal, že bitcoin a ďalšie kryptomeny môžu byť jedného dňa použité ako účtovná jednotka.

Politik vidí potenciál kryptomien aj v platobnom sektore. Poznamenal však, že vzhľadom na mimoriadne volatilný charakter tejto triedy aktív je „príliš skoro“ na definitívne tvrdenie, že pri obchodovaní s ropou nahradia americký dolár.

Je príliš skoro o tom hovoriť, pretože kryptomena môže byť očividne účtovnou jednotkou, ale je veľmi volatilná. Presúvať finančné prostriedky z miesta na miesto – áno je to dobré, ale obchod, nieto ešte obchod s energetickými zdrojmi, je podľa mňa stále predčasný, “povedal.

Putin dodal, že kryptomeny nie sú kryté žiadnym hmotným majetkom, čo zvyšuje jeho skepsu nad ich používaním na obchodovanie s ropou.

Prezident však tiež poznamenal, že investície do digitálnych aktív známych osobností, ako je Elon Musk, sú múdre kroky.

Ruský prezident je optimistický aj ohľadom budúcnosti kryptomien. Podľa jeho názoru existuje dostatok priestoru na to, aby sa rozvíjajúca sa trieda aktív mohla rozvinúť až do bodu, keď bude zvolená ako dôstojná alternatíva k americkému doláru pri obchodovaní s energetickými komoditami, ako je ropa.

Toto všetko sa vyvíja, všetko má právo na existenciu. Uvidíme, čo bude ďalej. Možno sa jedného dňa kryptomena ukáže ako prostriedok akumulácie. Vidíme, že obraz sa mení. Dnes je trochu skoro.

Rusko nie je Čína

Rusko nemusí byť krajinou najpriaznivejšou pre kryptomeny na svete, ale stále nie je na tento priemysel taký prísny ako Čína.

Napriek tomu, že sa kremeľské úrady pokúšajú presadiť nové nariadenie, ktorého cieľom je obmedziť investície do kryptomeny neakreditovanými investormi, ruský námestník ministra financií vysvetlil, že krajina bitcoin nezakáže.

zdroj: decrypt.co, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár