Vitalik Buterin predstavuje návrhy spolupráce dogecoinu s ETH

od Martin Tkáč

Spoluzakladateľ Etherea Vitalik Buterin urobil niekoľko návrhov na spoluprácu Dogecoinu s Ethereom.

Vitalik Buterin o vývoji dogecoinov a spolupráci s Ethereom

Spoluzakladateľ spoločnosti Ethereum Vitalik Buterin sa v stredu podelil o svoje myšlienky na potenciálnu spoluprácu medzi spoločnosťami Dogecoin a Ethereum. Bola to súčasť experimentu, ktorý spustil na Twitteri a v ktorom mu 268 ľudí, ktorých pozoroval, umožnilo položiť mu otázky.

Generálny riaditeľ spoločnosti Three Arrows Capital – Zhu Su sa pýta:

Aké sú niektoré sľubné nápady pre spoluprácu Ethereum / Doge? Čo urobil Doge, aby vás zaujal tento projekt?

Su nedávno povedal, že bol o DOGE „veľmi býčí“. Dodal tiež, že meme coin nemá „riziko, že by niekedy mal mať problémy s reguláciou“. S odkazom na Proof-of-Stake (PoS) a Proof-of-Work (PoW), Buterin odpovedal so Su:

Osobne dúfam, že doge môže čoskoro prejsť na PoS, možno pomocou kódu Ethereum. Tiež dúfam, že sa nevzdajú svojho 5 -miliardového ročného problému s PoW, namiesto toho ho uvedú do nejakého DAO, ktoré financuje globálne verejné statky. To by sa dobre hodilo k chamtivému, zdravému étosu Dogecoinu.

Platforma ETH-DOGE

V júni Buterin hovoril aj o potenciálnej spolupráci medzi spoločnosťami Ethereum a Dogecoin. Spoluzakladateľ druhého najväčšieho krypto projektu na svete povedal:

Ak chce Doge nejakým spôsobom preklenúť na Ethereum, ľudia môžu vo vnútri loopringu obchodovať s DOGE tisíckrát za sekundu, čo by bolo úžasné. Myslím, že dokážeme mať zabezpečený most Doge-to-Ethereum. To by bolo úžasné, potom keď Ethereum získa akúkoľvek škálovateľnosť, ktorá funguje pre aktíva Ethereum, budete môcť obchodovať so zabaleným DOGE s veľmi nízkymi obchodnými poplatkami a veľmi vysokou rýchlosťou.

Medzi početnými otázkami, ktoré Buterin dostal v rámci svojho twitterového experimentu, bola aj otázka, či je možné, že by dokázal vytvoriť ďalšiu kryptomenu. Spoluzakladateľ spoločnosti Ethereum jednoducho odpovedal „nie“.

zdroj: bitcoin.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár