Vitalik Buterin obhajuje Virgila Griffitha, ktorý bol uväznený viac ako 6 rokov

od Simona

List od spoluzakladateľa etherea Vitalika Buterina predstavuje dojemný obraz jeho vzťahu s Virgilom Griffithom, jeho dlhoročným priateľom a bývalým spolupracovníkom. Buterin mu pripísal zásluhy na formovaní jeho vlastného svetonázoru a kultúry nadácie ethereum.

Vitalik o Virgilovi

Spoluzakladateľ spoločnosti ethereum, Vitalik Buterin, sa pridal k tým, ktorí sa obrátili na súd v New Yorku, aby zmiernil trest Virgila Griffitha.

Čo sa deje? Griffitha zatkli v novembri 2019 po prezentácii o kryptomenách a technológii blockchain na severokórejskej konferencii v apríli tohto roku. Obvinili ho z porušenia zákonov o sankciách USA. V septembri 2021 priznal vinu a uzavrel dohodu s federálnymi prokurátormi. Pôjde do väzenia na 6,5 ​​roka.

V liste okresnému sudcovi Kevinovi Castelovi z okresu South New York Buterin podrobne opísal svoje sedemročné priateľstvo s Griffithom, s ktorým sa stretol v roku 2013 a na výskume blockchainu s ním začal spolupracovať v roku 2016. V roku 2018 sa Griffith formálne pripojil k ethereu ako programátor .

Buterin píše o Griffithovej milej a pokojnej povahe. Táto láskavosť, napísal Buterin, „zanechala trvalé dedičstvo v nadácii ethereum a širšej komunite“ projektu, ale aj v samotnom Vitalikovi.

„Griffith tiež vo mne zanechal hlboké osobné zmeny“.
„Jeho postoj a činy v priebehu rokov pomohli rozvinúť moju otvorenosť a orientáciu na spoluprácu, ktorá vedie moje činy dodnes, spôsobom, ktorý pred piatimi rokmi nebol v mojej osobnosti“.

Buterin tiež opísal Griffithovu zvedavosť o iných kultúrach, ktorá ho viedla k tomu, že sa v roku 2016 presťahoval do Singapuru, a jeho prácu na zosúladení etherea s islamským finančným zákonom.

regulacie kryptomien

Kratší trest?

Je známe, že Griffithovi právnici požiadali súd, aby zvážil zníženie trestu pre developera. Žiadajú len dva roky väzenia, vrátane započítania jeho súčasného a predchádzajúceho pobytu na kratší trest a trojročné podmienečné prepustenie počas ktorých by bol pod dohľadom, vrátane 270 dní domáceho väzenia.

zdroj: cointelegraph.com, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár