Vitalik Buterin kritizuje Bored Ape Yacht Club

od Martin Tkáč

Spoluzakladateľ Etherea, Vitalik Buterin, je známy tým, že vyjadruje svoje názory na témy, ktoré nie vždy súvisia s kryptomenami. Nedávno poskytol ďalší rozhovor pre TIME Magazine, ktorý vyvolal veľký rozruch vo svete digitálnych aktív.

Vitalik Buterin o hype BAYC

Ľudia, ktorí už aspoň pár mesiacov sledujú kryptomenový priestor, už určite počuli o projekte NFT – Bored Ape Yacht Club. Digitálne snímky „nudiacich sa opíc“ dosahujú astronomické ceny. Buterin však tento koncept úplne nedoceňuje.

Počas rozhovoru pre TIME tvorca Etherea povedal:

Nebezpečenstvo je, mať tieto opice za 3 milióny dolárov a stáva sa z toho iný typ hazardu.

Bored Ape Yacht Club zostáva dodnes najobľúbenejšou kolekciou vo všetkých ohľadoch – objem, celková trhová kapitalizácia, minimálna cena a obľúbenosť.

Hype okolo BAYC vyletel minulý týždeň, keď Yuga Labs, spoločnosť stojaca za kolekciou  vydala dlho očakávanú APE mincu. Je to kryptomena, na ktorej je založený celý ekosystém BAYC. Vzbudila veľký záujem, keďže bola distribuovaná držiteľom NFT BAYC formou airdropu. Uˇžívatelia za to, že vlastnili opice, dostali státisíce dolárov.

Vojna medzi Ruskom a Ukrajinou

Buterin však nehovoril len o kolekcii BAYC. Nie po prvý raz spomenul aj situáciu medzi Ruskom a Ukrajinou. V skutočnosti je jedným z najväčších obrancov Ukrajiny. Pred časom vyhlásil, že v tomto konflikte nebude neutrálny.

V rozhovore pre TIME Buterin povedal:

Jedným z pozitív uplynulých troch týždňov je, že mnohým ľuďom v kryptomenovom priestore pripomenul, že v konečnom dôsledku cieľom kryptomien nie je hrať hry s miliónmi obrázkov opíc, ale robiť veci, ktoré prinášajú významné výsledky v reálnom svete.

Pri úvahách o tom, čo by na sebe chcel v budúcom roku zmeniť, povedal, že dúfa, že bude „viac odolný voči riziku a menej neutrálny“.

Bol by som radšej, keby Ethereum urazilo niektorých ľudí, ako by sa malo stať niečím, čo nič neznamená.

zdroj: beincrypto.com, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár