Vitalik Buterin je znepokojený tým, že Twitter prevezme Elon Musk

Vitalik Buterin je znepokojený tým, že Twitter prevezme Elon Musk

od Martin

Vitalik Buterin priznal, že sa nebráni ponuke Elona Muska na kúpu Twitteru. Dodal však, že takéto nepriateľské prevzatie sociálnej siete tvorcom Tesly by mohlo vytvoriť veľmi zlý precedens.

Buterin reagoval na Muskov nápad

Pripomeňme, že ponuka Elona Muska je na získanie platformy sociálnych médií za 43 miliárd dolárov. Myšlienka vyvolala kontroverziu.

Spoluzakladateľ Etherea Vitalik Buterin v sobotu v tweete uviedol, že nie je proti Muskovej myšlienke, no úplne neschvaľuje víziu, v ktorej bohatí ľudia alebo mocné organizácie preberajú spoločnosti z trhu sociálnych médií.

Vysvetlil, že niekto, kto má 5 % akcií danej spoločnosti, je príliš slabý na to, aby danú spoločnosť ovládal, no jeho schopnosť ovládať ju sa zvýši, ak jeho podiel vyskočí na 50 %.

twitter a elon musk

Názory iných lídrov na trhu

Záujem blockchain komunity o ponuku na prevzatie Twitteru Elonom Muskom ako prvý vyjadril Justin Sun z TRONu, ktorý ponúkol o 10,7 % vyššiu cenu za akciu ako zakladateľ Tesly. Dôležité je, že dodal, že podporuje Muskove reformné iniciatívy a „chcel by, aby sa Twitter stal krypto-native a Web3-friendly“.

Generálny riaditeľ FTX Sam Bankman-Fried zase ponúkol, že sa stane súčasťou Muskovho Twitteru. Dokonca zašiel tak ďaleko, že načrtol reformu tohto špičkového sociálneho portálu.

Či už sa plán Elona Muska vydarí alebo nie, zakladateľ Cardano Charles Hoskinson navrhol vybudovať decentralizovanú verziu Twitteru. Jeho ponukou je vytvorenie alternatívnych sociálnych médií v štýle Twitteru.

Ponuka Elona Muska prevziať Twitter sa objavila v SEC 14. apríla. Týždeň predtým kúpil Musk viac ako 70 000 000 akcií spoločnosti, čo viedlo k jeho vymenovaniu do predstavenstva spoločnosti. Ten to však odmietol a rozhodol sa, že chce stáť takpovediac bokom.

Musk aj Sun veria, že plný potenciál Twitteru sa ešte len musí realizovať. Obaja majú víziu posunúť túto platformu sociálnych médií na vyššiu úroveň použiteľnosti a ziskovosti. Nebude teda prípadné Muskovo prevzatie spoločnosti pozitívnym prelomom pre trh s kryptomenami?

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár