Vitalik Buterin je po včerajšom hard forku sebavedomejší v prechode na ETH 2.0

od Martin Tkáč

Len deň po dlho očakávanej inovácii na blockchaine Ethereum Vitalik Buterin uviedol, že táto udalosť otvorila cestu migrácii na ETH 2.0. Tiež označil EIP-1559 za „najdôležitejšiu súčasť londýnskej aktualizácie“.

Hard fork Londýn

Ako sme už informovali, sieť Ethereum prešla jednou z najočakávanejších a najdôležitejších pevných platforiem vo svojej šesťročnej histórii. Jednalo sa o blok 12 965 000 a jedna z kľúčových aktualizácií, ktoré hart fork obsahoval, bol EIP-1559.

Zaviedla inú funkciu poplatkov za transakcie, ktorá používateľom umožnila odosielať poplatky za plyn do siete, v ktorej sú spaľované, namiesto ich odosielania baníkom.

O necelých 24 hodín neskôr sú účinky už viditeľné, pretože v ETH bolo zničených viac ako 10 miliónov dolárov.

Spoluzakladateľ Etherea Vitalik Buterin v rozhovore pre Bloomberg poukázal na to, že EIP-1559 je „zďaleka najdôležitejšou súčasťou londýnskej aktualizácie“.

Navyše je presvedčený, že hard fork je „dôkazom toho, že ekosystém Ethereum je schopný vykonať významné zmeny“. Vďaka tomu má väčšiu dôveru v nadchádzajúce zlúčenie s ETH 2.0.

Prepnite z PoW na PoS

Prechod bude znamenať koniec prevádzky ethereum na základe metódy konsenzu o overení práce. Namiesto toho reťazec prejde úplne k algoritmu konsenzu o preukázaní podielu, ktorý by mal riešiť niektoré z najaktuálnejších problémov, ako je škálovateľnosť a vysoké poplatky za sieť.

Cena ETH dobre reagovala aj na hard fork. V čase písania tohto článku má ETH hodnotu 3064 USD.

zdroj: bitcoin.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár